https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_6265484b2c06aeb37e3f710bf_o.jpg
Sentyabrın 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər, Laçın və Zəngilan istiqamətlərində genişmiqyaslı təxribat törədilib.
Genişmiqyaslı təxribatın qarşısı alınarkən Azərbaycan Ordusundan 42, Dövlət Sərhəd Xidmətindən isə 8 hərbi qulluqçu olmaqla ümumilikdə Silahlı Qüvvələrin 50 hərbi qulluqçusu şəhid olub.
Şəhid olan hərbi qulluqçularımızın ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralılarımıza Allahdan şəfa diləyirik.
Şəhidlərimizin qanı yerdə qalmadı.
Bildiririk ki, şəhid olmuş hərbi qulluqçularımızın adlı siyahısı ictimaiyyətə əlavə təqdim olunacaq.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_6265484b2c06aeb37e3f710bf_o.jpg
В ночь с 12 на 13 сентября вооруженными силами Армении была совершена широкомасштабная провокация на Дашкесанском, Кяльбаджарском, Лачинском и Зангиланском направлениях азербайджано-армянской государственной границы.
В целом, при пресечении широкомасштабной провокации стали шехидами 50 военнослужащих Вооруженных сил, в том числе 42 военнослужащих Азербайджанской Армии и 8 военнослужащих Государственной пограничной службы.
Выражаем глубокие соболезнования родным и близким ставших шехидами военнослужащих, да ниспошлет Всевышний исцеления раненым.
Мы отомстили за кровь наших шехидов.
Сообщаем, что список с именами наших военнослужащих, ставших шехидами, будет представлен общественности.