https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_6265484b2c06aeb37e3f710bf_o.jpg
Sentyabrın 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər, Laçın və Zəngilan istiqamətlərində genişmiqyaslı təxribat törədilib.
Genişmiqyaslı təxribatın qarşısı alınarkən Azərbaycan Ordusundan 42, Dövlət Sərhəd Xidmətindən isə 8 hərbi qulluqçu olmaqla ümumilikdə Silahlı Qüvvələrin 50 hərbi qulluqçusu şəhid olub.
Şəhid olan hərbi qulluqçularımızın ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralılarımıza Allahdan şəfa diləyirik.
Şəhidlərimizin qanı yerdə qalmadı.
Bildiririk ki, şəhid olmuş hərbi qulluqçularımızın adlı siyahısı ictimaiyyətə əlavə təqdim olunacaq.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_6265484b2c06aeb37e3f710bf_o.jpg
During the night of September 12 and the morning of September 13, the Armenian armed forces committed a large-scale provocation in the Dashkasan, Kalbajar, Lachin and Zangilan directions of the Azerbaijani-Armenian state border.
50 servicemen of the Armed Forces, including 42 servicemen of the Azerbaijan Army and 8 servicemen of the State Border Service became Shehids during the suppression of the large-scale provocation.
We express deep condolences to the families and relatives of Shehids and wish recovery to the wounded.
The blood of our Shehids did not remain unavenged.
We reiterate that the public will be additionally provided with the list of names of Azerbaijani servicemen, who became Shehids.