https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_19552faacb433b74f4909fe0a_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsinin Göygöl rayonunda növbəti görüşü keçirilib.
Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə təşkil edilən görüşdə “AzerGold” QSC-nin hazırda hasilat işləri həyata keçirdiyi “Tülallar” qızıl mədənin yaxınlığında yerləşən Tülallar və Zurnabad kəndlərinin sakinləri iştirak ediblər.
Ənənəvi görüşün məqsədi yerli icmalarla işin gücləndirilməsi, görülən işlərlə bağlı məlumat verilməsi, sosial ehtiyacların öyrənilməsi, rəy və təkliflərin dinlənilməsidir.
“AzerGold” QSC-nin KSM Komitəsinin sədri, İdarə Heyətinin üzvü - sədrin müavini Xəyyam Fərzəliyev çıxış edərək “Tülallar” qızıl mədəninin SSRİ dövründə kəşf edilsə də, geniş tədqiq edilmədiyini, Səhmdar Cəmiyyətinin apardığı geniş tədqiqatlar nəticəsində ehtiyatları təsdiqlənərək, dövlət balansına alındığı, 2023-cü ildən istismar işlərinin aparıldığını diqqətə çatdırıb.
Qeyd olunub ki, “Tülallar” mədəninin istismara verilməsi bölgədə məşğulluğun artırılması, Göygöl rayonunun əhalisinin rifah halının daha da yaxşılaşdırılmasına mühüm töhfələr verib.
X.Fərzəliyev “AzerGold” QSC və podratçı şirkətlər tərəfindən ümumilikdə 204 nəfər Göygöl rayon sakininin işlə təmin edildiyini diqqətə çatdırıb.
Ötən dövr ərzində regionda sosial rifahın gücləndirilməsi istiqamətində dövlət siyasətinə əlavə töhfə vermək məqsədilə həyata keçirilən tədbirlər barədə ətraflı məlumat verilib. Cari ildə sosial yardım aksiyaları, aqrar təsərrüfatların inkişafı, maarifləndirmə, ətraf mühit və digər istiqamətlər üzrə layihələrin icra ediləcəyi qeyd olunub.
Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslər müzakirə edilib, vətəndaşların qaldırdıqları məsələlər araşdırılması və Cəmiyyətin səlahiyyətləri və qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi üçün qeydiyyata alınıb.
Qeyd edək ki, Cəmiyyət tərəfindən hədəf qruplarına yönəlmiş təşəbbüs və layihələrin icrası çərçivəsində kənd sakinləri ilə ənənəvi görüşlərin təşkili davam etdiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_19552faacb433b74f4909fe0a_o.jpg
В Гейгельском районе состоялась очередная встреча Комитета по корпоративной социальной ответственности (КСО) закрытого акционерного общества (ЗАО) “AzerGold”.
Во встрече, организованной при поддержке Исполнительной власти района, приняли участие жители сел Тюлаллар и Зурнабад, расположенных вблизи золотодобывающего рудника “Тюлаллар”, добычу которого в настоящее время осуществляет ЗАО “AzerGold”.
Целью традиционной встречи является укрепление работы с местными сообществами, информирование о проделанной работе, изучение социальных потребностей, а также выслушивание мнений и предложений. Председатель комитета КСО ЗАО “AzerGold”, член Правления - заместитель председателя Хайям Фарзалиев, выступая, отметил, что золоторудный рудник “Тюлаллар”, хотя и был открыт во времена СССР, но не был широко изучен, в результате обширных исследований, проведенных акционерным обществом, были подтверждены его запасы, приняты на государственный баланс, эксплуатационные работы ведутся с 2023 года.
Было отмечено, что ввод в эксплуатацию рудника “Тюлаллар" внес важный вклад в повышение занятости в регионе, дальнейшее улучшение благосостояния населения Гейгельского района.
X.Фарзалиев отметил, что ЗАО “AzerGold” и компании-подрядчики обеспечивают работой в общей сложности 204 жителя Гейгельского района.
Дана подробная информация о мерах, которые были предприняты за прошедший период с целью внесения дополнительного вклада в государственную политику по укреплению социального благополучия в регионе.
Было отмечено, что в текущем году будут реализованы проекты по акциям социальной помощи, развитию аграрных хозяйств, просвещению, окружающей среде и другим направлениям.
Затем были заслушаны обращения граждан, обсуждены новые инициативы, вопросы, поднятые гражданами, были зарегистрированы для изучения и решения в рамках полномочий общества и законодательства.
Отметим, что организация традиционных встреч с сельскими жителями будет продолжена обществом в рамках реализации инициатив и проектов, направленных на их целевые группы.