https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_95e8582d9d10ebd14eae5d9d1_o.jpg
Aprelin 14-də Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Bakıdakı səfirliyi Dubay Turizm Departamenti, FlyDubai şirkəti, Voyager Group və AviaPartner şirkəti ilə birgə BƏƏ-nin turizm sektorunda investisiya imkanlarını təqdim edib. Tədbirdə 30-dan çox turizm şirkəti iştirak edib.
Səfir Mohammed AlBlooshi çıxışında turizmin təkcə səyahətdən ibarət olmadığını, eləcə də insanları və mədəniyyətləri birləşdirdiyini qeyd etdi. Cənab səfir, həmçinin turizmin iqtisadiyyatın mühüm sahələrindən biri olduğunu vurğulayaraq, iştirakçılara BƏƏ-nin sərmayə üçün əlverişli qanunvericiliyi, iş adamları üçün çox münasib vergi qaydaları, BƏƏ hökumətinin xarici investorlar üçün yaratdığı əlverişli mühit barədə məlumat verdi.
Səfir Al Blooshi qeyd etdi ki, səfirlik BƏƏ ilə Azərbaycan arasında turizm əlaqələrinin gələcəyi üçün əməkdaşlığı dəstəkləməyə, ideyaları bölüşməyə və güclü tərəfdaşlıq əlaqələri qurmağa hazırdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_95e8582d9d10ebd14eae5d9d1_o.jpg
On April 14 the Embassy of the United Arab Emirates in Baku in cooperation with Dubai Tourism Department, FlyDubai Company, Voyager Group and AviaPartner Company, presented investment opportunities in UAE’s tourism sector. The event was attended by more than 30 tourism companies.
Ambassador Mohammed AlBlooshi in his speech underlined that tourism isn’t just about travel; it’s about connecting people and cultures. Mr Ambassador also stressed that tourism is one of the important sectors of economy and informed the participants about UAE’s investment-friendly legislation, very favorable tax rules for businessmen, advantageous environment created by the UAE Government for foreign investors.
Ambassador Al Blooshi noted that the Embassy is ready to support collaboration, share ideas, and build strong partnerships for the future of tourism relations between the UAE and Azerbaijan.