Sahibə Qafarova: Torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi xalqımızın ədalətin zəfərinə olan sarsılmaz inamını və onu bərpa etmək əzmini təcəssüm etdirir
Sahibə Qafarova: Torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi xalqımızın ədalətin zəfərinə olan sarsılmaz inamını və onu bərpa etmək əzmini təcəssüm etdirir Sahibə Qafarova: Torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi xalqımızın ədalətin zəfərinə olan sarsılmaz inamını və onu bərpa etmək əzmini təcəssüm etdirir
2020-ci ildə 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılmış Qələbə sayəsində Azərbaycan torpaqlarının 30 illik işğaldan azad edilməsi, ölkənin ərazi bütövlüyünün və suverenliyinin bərpası, bu torpaqlarda həyatın bu gün yenidən canlandırılması xalqımızın – həm keçmiş, həm də indiki nəsillərin – ədalətin zəfərinə olan sarsılmaz inamını və onu bərpa etmək əzmini təcəssüm etdirir.
Bu fikri Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Müstəqil Dövlətlər Birliyinə üzv dövlətlərin Parlamentlərarası Assambleyasının 1941-1945-ci illərdə faşizm üzərində Qələbənin 80 illiyinə həsr olunmuş təntənəli iclasında çıxışı zamanı səsləndirib.
Spiker Sahibə Qafarova deyib ki, xalqların nəhəng səyləri ilə qazanılmış bütün böyük qələbələr hər şeydən əvvəl ədalət kimi ali bir dəyərə sonsuz inamın və onun bərpasına göstərilən səylərin nəticəsidir. Məhz bu inam böyük qələbənin başlıca ruhlandırıcı qüvvəsinə çevrilir.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_84d616263fd2c08ed1ec27d86_o.jpg
Azerbaijan was able to liberate her territories from the 30-year-long occupation, restore her territorial integrity and sovereignty, and revive those lands due to the Victory won in the 44 days’ Patriotic War of 2020. That was the embodiment of the unwavering faith of our people – of its past and current generations – in the prevalence of justice; that was also the people’s resolve to restore justice.
Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova offered the thought in her speech at the ceremonial meeting of the Inter-Parliamentary Assembly of the Member-States of the Commonwealth of Independent States, held to mark the 80th anniversary of the Victory over the Fascism in 1941-1945.
According to Speaker Sahiba Gafarova, all the great victories that nations won thanks to their immense endeavours were, first and foremost, the results of the infinite faith in such a supreme value as justice is, and also of the efforts made to restore justice. Consequently, that faith becomes the main source of inspiration for the Great Victory.