Azərbaycanda mikro, kiçik və orta sahibkarlığın maliyyələşdirilməsində liderlik edən AccessBank, müştərilərinə daha yaxın olmaq və onlara operativ, yüksək keyfiyyətli maliyyə xidmətləri təqdim etmək məqsədilə 2025-ci il üzrə inkişaf planına uyğun olaraq filial şəbəkəsini genişləndirməyə davam edir.
Bankın sayca 36-cı yeni filialı Balakən şəhərinin Heydər Əliyev prospektində yerləşir və müasir standartlara cavab verən bank xidmətləri təklif edir. Filialda mikro və aqro kreditlər daxil olmaqla müxtəlif kredit məhsulları, istehlak kreditləri, əmanətlərin qəbulu, plastik kartların verilməsi, pul köçürmələri, valyuta mübadiləsi və digər geniş spektrli bank xidmətləri təqdim olunacaq.
"Filial şəbəkəsinin genişləndirilməsi – AccessBank-ın regionlardakı fəaliyyətini gücləndirməyə, müştərilərimizə daha əlçatan və effektiv xidmət göstərməyə, həmçinin yerli biznesin inkişafını dəstəkləməyə yönəlmiş siyasətimizin prioritet istiqamətidir. Balakən filialının açılması ilə AccessBank-ın filiallarının sayı 36-ya çatdı və bu, 2025-ci ildə nəzərdə tutulan genişlənmə planımız çərçivəsində ilk addımdır. Məqsədimiz – Azərbaycanın müxtəlif regionlarında istehlakçılara və biznes subyektlərinə müasir və keyfiyyətli maliyyə xidmətləri təqdim etməkdir”, - bunu AccessBank-ın İdarə Heyətinin üzvü və Baş Biznes İnzibatçısı Renat Hümbətov bildirib.

AccessBank, a leader in financing micro, small, and medium-sized enterprises in Azerbaijan, continues to expand its branch network in line with its 2025 development plan. This move aims to bring the bank closer to its customers and provide fast, high-quality financial services.
The bank’s 36th branch is located on Heydar Aliyev Avenue in the city of Balakan and offers banking services that meet modern standards. The branch will provide a wide range of services including micro and agro loans, consumer loans, deposit acceptance, issuance of plastic cards, money transfers, currency exchange, and more.
“The expansion of our branch network is a key priority of AccessBank’s strategy to strengthen our presence in the regions, deliver more accessible and efficient services to our customers, and support the development of local businesses. With the opening of the Balakan branch, AccessBank’s branch count has reached 36, marking the first step in our planned expansion for 2025. Our goal is to offer modern, high-quality, and accessible financial services to consumers and business entities across various regions of Azerbaijan,” said Renat Humbatov, Member of the Management Board and Chief Business Officer of AccessBank.