https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_c9b1850a6538beaf2396c1657_o.jpg
Sosial məsuliyyətli bankçılıq prinsiplərinə sadiq qalan TuranBank 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə növbəti xeyriyyə aksiyasına imza atıb.
Belə ki, Bank DOST Agentliyinin “Könüllü DOST” proqramı çərçivəsində DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin dəstəyi ilə autizm, daun sindromlu uşaqlar, həmçinin şəhid ailələrinin övladlarının sosial inteqrasiyasını təşviq etmək, onların yaradıcılıq və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, həmçinin 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ilə əlaqədar cəmiyyətin diqqətini onların hüquqlarına və ehtiyaclarına yönəltmək məqsədilə tədbir keçirib.
50 nəfər həssas kateqoriyadan olan uşaqların iştirak etdiyi tədbir 3 istiqamətdə davam edib. “Dünyanı öz rənginə boya” adı altında uşaqlar strafor materialdan hazırlanmış böyük dünya üzərində xəyal dünyalarını əks etdirən şəkillər çəkib, tədbirin ikinci hissəsində isə uşaqlarla DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin həyətində ekoterapiya fəaliyyəti həyata keçirilərək güllər əkilib. Tədbirin üçüncü hissəsində “Ritm hər kəs üçündür” adı altında rəqs master-klassı keçirilib. Sonda uşaqlara istəklərinə uyğun müxtəlif hədiyyələr təqdim edilib.
Qeyd edək ki, TuranBank Korporativ Sosial Məsuliyyət proqramı çərçivəsində daim həssas əhali qruplarını diqqət mərkəzində saxlayır və dəstək olur. Bundan sonra da Bank gələcəyimiz olan uşaqlara dəstək layihələrini, o cümlədən sosial həssas əhali qruplarının ehtiyaclarının qarşılanması üzrə aksiyalarını davam etdirəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_c9b1850a6538beaf2396c1657_o.jpg
Придерживаясь принципов социально ответственного банкинга, ТуранБанк подписал очередную благотворительную акцию к 1 Июня - Международному дню защиты детей.
Так, в рамках программы «Добровольный DOST» агентства DOST, банк провел мероприятие при поддержке Центра инклюзивного развития и творчества DOST, направленное на содействие социальной интеграции детей с аутизмом, синдромом дауна, а также детей из семей шехидов, развитие их творческих способностей и навыков, а также привлечение внимания общества к их правам и потребностям в связи с 1 Июня - Международным днем защиты детей.
Акция, в которой приняли участие 50 детей из уязвимых категорий, продолжилась по 3 направлениям. Под названием “Раскрась мир в свой цвет” дети рисовали картины, отражающие миры их мечтаний, на большом глобусе из пенопластового материала, а во второй части мероприятия с детьми проводились занятия по экотерапии во дворе Центра инклюзивного развития и творчества DOST и высаживались цветы. В третьей части мероприятия состоялся танцевальный мастер-класс под названием “Ритм для всех”. В конце детям вручили различные подарки по их пожеланиям.
Следует отметить, что ТуранБанк постоянно держит в центре внимания уязвимые слои населения и поддерживает их в рамках программы Корпоративной социальной ответственности. Отныне Банк продолжит свои проекты по поддержке детей, которые являются нашим будущим, в том числе свои акции по удовлетворению потребностей социально уязвимых слоев населения.