https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_f84b7c4eb4757c88539bf5a75_o.jpg
BANM-də Elm və Təhsil Nazirliyinin Elm və ali təhsil siyasəti şöbəsinin nümayəndələri ilə görüş baş tutdu.
Bakı Ali Neft Məktəbində Elm və Təhsil Nazirliyinin Elm və ali təhsil siyasəti şöbəsinin müdiri Turxan Süleyman və şöbə əməkdaşlarının iştirakı ilə BANM rəhbərliyi və əməkdaşları arasında görüş keçirilib.
Görüşdə təhsil siyasətinin əsas istiqamətləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb, müasir ali təhsil sistemində qarşıya qoyulan hədəflər və onların icrası ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub.
Şöbə əməkdaşları və BANM kollektivi arasında açıq dialoq şəraitində keçirilən bu müzakirələr, ali təhsilin inkişafına dair birgə yanaşmaların formalaşmasına töhfə verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_f84b7c4eb4757c88539bf5a75_o.jpg
A meeting with representatives of the Department of Science and Higher Education Policy of the Ministry of Science and Education was held at BHOS.
Baku Higher Oil School (BHOS) hosted a meeting between the management and staff of BHOS and a delegation from the Department of Science and Higher Education Policy of the Ministry of Science and Education, headed by the head of the department, Turhan Suleyman.
At the meeting, an exchange of views took place on the main directions of educational policy. The sides also discussed the goals set in the modern system of higher education and issues related to their implementation.
The discussions, held in an atmosphere of open dialogue, contributed to the formation of joint approaches to the development of higher education.