https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_811b29f27023c4b256a5596a4_o.jpg
20 iyun 2025-ci il tarixində saat 15.00-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin Tibbi Xidmət İdarəsinin Elmi-Təcrübi və Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Mərkəzi Gömrük Hospitalında “Xoledoxolitiazis müalicə alqoritmi” mövzusunda təlim keçiriləcək.
Seminarda Mərkəzi Gömrük Hospitalının Ümumi Cərrahiyyə şöbəsinin rəisi, yüksəkixtisaslı ümumi cərrah, t.ü.f.d., Dr. Namiq Novruzov seminar iştirakçılarına xoledoxolitiazisin diaqnostika və müalicəsində müasir yanaşmalar, endoskopik və cərrahi müdaxilə metodları, eləcə də klinik praktikada tətbiq olunan müalicə alqoritmləri barədə ətraflı məlumat verəcək.
Təlim çərçivəsində real klinik hallar üzərində müzakirələr aparılacaq və iştirakçılara praktik tövsiyələr təqdim olunacaq. Seminar ixtisaslı həkimlər və tibb rezidentləri üçün açıqdır. Öncədən qeydiyyatdan keçmək zəruridir. Qeydiyyat və əlavə məlumat üçün: (051) 232 66 64.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_811b29f27023c4b256a5596a4_o.jpg
20 июня 2025 года в 15:00 в Центральном Таможенном Госпитале при организации Научно-Практического и Учебного Центра Медицинской службы Государственного Таможенного Комитета Азербайджанской Республики состоится тренинг на тему «Алгоритм лечения холедохолитиаза».
На семинаре заведующий отделением общей хирургии Центрального Таможенного Госпиталя, высококвалифицированный общий хирург, кандидат медицинских наук д-р Намиг Новрузов подробно расскажет участникам о современных подходах в диагностике и лечении холедохолитиаза, методах эндоскопического и хирургического вмешательства, а также о применяемых в клинической практике алгоритмах лечения.
В рамках тренинга будут обсуждаться реальные клинические случаи и даны практические рекомендации участникам. Семинар открыт для квалифицированных врачей и медицинских резидентов. Предварительная регистрация обязательна.