https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_6234ae17f0ad532ba50ca7dd9_o.jpg
Sərfəli rabitə xidmətləri təqdim edən “Nar”, eyni zamanda sosial layihələrə verdiyi davamlı dəstəklə cəmiyyətə töhfə verməyə davam edir. Belə ki, “Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə həyata keçirilən “Təlim Məktəbi” layihəsinin 2024-2025-ci il mövsümünün yekunlarına həsr olunmuş konfrans keçirilib. Konfransda nitq və eşitmə məhdudiyyətli gənclərə modelyer-dizayner peşəsi üzrə təlimləri uğurla başa vurduqlarına dair sertifikatlar təqdim edilib.
Tədbirdə dövlət qurumları və özəl sektor, həmçinin ictimai təşkilatların nümayəndələri iştirak edib. Konfransda təlim iştirakçılarının əl işləri nümayiş olunub və xüsusilə işəgötürənlər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Bu, gənclərə bacarıqlarını tanıtmaq və əmək bazarına çıxış üçün ilk fürsətlərini yaratmaq imkanı verib. Artıq bəzi iştirakçılar layihənin dəstəyi ilə ixtisaslarına uyğun işlə təmin olunub. “Nar” isə digər məzunların da işlə təmin olunması üçün işəgötürənlərlə əməkdaşlığı davam etdirir. Bu yanaşma layihənin real nəticələr verdiyini və davamlı sosial təsirə malik olduğunu göstərir.
“Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporatv ünsiyyət departamentinin rəhbəri Hökümə Kərimova tədbir zamanı bildirib: “Təlim Məktəbi” vasitəsilə biz bu gənclərə yalnız peşə öyrətmir, eyni zamanda onların özlərinə inamını bərpa etməyə, cəmiyyət üçün faydalı fərdlərə çevrilmələrinə də dəstək oluruq. Bu layihə bizim üçün sadəcə sosial məsuliyyət deyil, həm də sosial dəyişimin bir hissəsidir”.
Qeyd edək ki, “Nar” müxtəlif sosial qrupların cəmiyyətə inteqrasiyasını dəstəkləyən layihələri prioritet hesab edir. Mobil operatorun həyata keçirdiyi Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) təşəbbüsləri çərçivəsində regionlarda maarifləndirici layihələrə, inklüziv təhsilə və gənclərin inkişafına davamlı şəkildə töhfə verilir. “Nar”ın dəstəyi ilə gerçəkləşən sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_6234ae17f0ad532ba50ca7dd9_o.jpg
Предоставляя доступные телекоммуникационные услуги, «Nar» продолжает вносить вклад в общество благодаря постоянной поддержке социальных инициатив. Состоялась конференция, посвященная итогам сезона 2024-2025 года проекта «Школа обучения», реализуемого совместно с ОО «Поддержка глухих». На конференции состоялось вручение сертификатов молодым людям с нарушениями речи и слуха об успешном завершении обучения по профессии модельера-дизайнера.
В мероприятии приняли участие представители государственных органов, частного сектора и общественных организаций. В рамках конференции были представлены изделия, созданные участниками программы, которые вызвали особый интерес у работодателей. Это стало возможностью для молодых людей продемонстрировать свои навыки и сделать первые шаги на рынке труда. Несколько участников уже трудоустроены по своей специальности при поддержке проекта. «Nar» также продолжает сотрудничество с работодателями для содействия трудоустройству остальных выпускников. Эти результаты подтверждают практическую ценность и устойчивый социальный эффект проекта.
Руководитель департамента по связям с общественностью и корпоративным коммуникациям компании «Nar» Хёкюма Керимова отметила на мероприятии: «В рамках этого проекта мы не только обучаем молодых людей профессии, но и помогаем им обрести уверенность в себе и стать полезными членами общества. Для нас это не просто социальная ответственность — это участие в реальных социальных преобразованиях».
Стоит отметить, что «Nar» отдает приоритет проектам, способствующим социальной интеграции различных групп населения. В рамках инициатив КСО оператор систематически реализует образовательные программы, поддерживает инклюзивное обучение и развитие молодежи, особенно в регионах. Узнать больше о социальных проектах «Nar» можно здесь.