https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_6234ae17f0ad532ba50ca7dd9_o.jpg
Sərfəli rabitə xidmətləri təqdim edən “Nar”, eyni zamanda sosial layihələrə verdiyi davamlı dəstəklə cəmiyyətə töhfə verməyə davam edir. Belə ki, “Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə həyata keçirilən “Təlim Məktəbi” layihəsinin 2024-2025-ci il mövsümünün yekunlarına həsr olunmuş konfrans keçirilib. Konfransda nitq və eşitmə məhdudiyyətli gənclərə modelyer-dizayner peşəsi üzrə təlimləri uğurla başa vurduqlarına dair sertifikatlar təqdim edilib.
Tədbirdə dövlət qurumları və özəl sektor, həmçinin ictimai təşkilatların nümayəndələri iştirak edib. Konfransda təlim iştirakçılarının əl işləri nümayiş olunub və xüsusilə işəgötürənlər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Bu, gənclərə bacarıqlarını tanıtmaq və əmək bazarına çıxış üçün ilk fürsətlərini yaratmaq imkanı verib. Artıq bəzi iştirakçılar layihənin dəstəyi ilə ixtisaslarına uyğun işlə təmin olunub. “Nar” isə digər məzunların da işlə təmin olunması üçün işəgötürənlərlə əməkdaşlığı davam etdirir. Bu yanaşma layihənin real nəticələr verdiyini və davamlı sosial təsirə malik olduğunu göstərir.
“Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporatv ünsiyyət departamentinin rəhbəri Hökümə Kərimova tədbir zamanı bildirib: “Təlim Məktəbi” vasitəsilə biz bu gənclərə yalnız peşə öyrətmir, eyni zamanda onların özlərinə inamını bərpa etməyə, cəmiyyət üçün faydalı fərdlərə çevrilmələrinə də dəstək oluruq. Bu layihə bizim üçün sadəcə sosial məsuliyyət deyil, həm də sosial dəyişimin bir hissəsidir”.
Qeyd edək ki, “Nar” müxtəlif sosial qrupların cəmiyyətə inteqrasiyasını dəstəkləyən layihələri prioritet hesab edir. Mobil operatorun həyata keçirdiyi Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) təşəbbüsləri çərçivəsində regionlarda maarifləndirici layihələrə, inklüziv təhsilə və gənclərin inkişafına davamlı şəkildə töhfə verilir. “Nar”ın dəstəyi ilə gerçəkləşən sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_6234ae17f0ad532ba50ca7dd9_o.jpg
Offering affordable communication services, Nar continues to contribute to society through its ongoing support of social initiatives. A conference dedicated to the results of the 2024-2025 season of the "Training School" project, implemented jointly with the "Support for the Deaf" Public Association, was held. At the conference, certificates were presented to young people with speech and hearing impairments for successfully completing training in the profession of fashion designer.
Representatives from government bodies, the private sector, and public organizations participated in the event. Participants showcased their handcrafted works, attracting particular interest from potential employers. The conference provided young talents with an opportunity to present their skills and take their first steps into the job market. Notably, several participants have already secured employment in their field of study with the support of the project. Nar continues to engage with employers to support the job placement of other graduates as well. This outcome underscores the project’s practical value and sustainable social impact.
Hokuma Karimova, Director of Public Relations and Corporate Communications at Nar, emphasized during the event: “Through the project, we are not only providing young people with vocational skills, but also helping them regain confidence and become active contributors to society. For us, this is not just about corporate responsibility—it is about being a part of meaningful social transformation.”
It is worth noting that Nar prioritizes projects that support the integration of diverse social groups into society. Within its Corporate Social Responsibility (CSR) agenda, the mobile operator continues to implement educational and awareness initiatives in the regions, foster inclusive learning, and support youth development. Learn more about Nar’s ongoing social initiatives here.