https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b75b49095f2c8b393f9b30378_o.jpg
Sentyabrın 27-də Vətən müharibəsinin ikinci ildönümü münasibətilə müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti Fəxri xiyabanı və İkinci Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
Əvvəlcə xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsi önünə gül dəstələri qoyularaq xatirəsi hörmət və ehtiramla yad edilib.
Sonra Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi İkinci Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ifa olunub.
Ölkəmizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyünün təmin olunması uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib və ruhlarına dualar oxunub, məzarları ziyarət edilərək üzərlərinə gül dəstələri düzülüb.
Müdafiə naziri general-polkovnik Z.Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti şəhidlərin ailə üzvləri və yaxınları ilə görüşərək onların qayğıları ilə maraqlanıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b75b49095f2c8b393f9b30378_o.jpg
27 сентября по случаю второй годовщины Отечественной войны министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов и руководящий состав министерства посетили Аллею почетного захоронения и Вторую Аллею шехидов.
Сначала были возложены цветы к памятнику общенациональному лидеру нашего народа Гейдару Алиеву, почтена его светлая память.
Затем руководство Министерства обороны посетило Вторую Аллею шехидов.
В сопровождении военного оркестра был исполнен Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Минутой молчания была почтена память сынов Родины, ставших шехидами во имя независимости и территориальной целостности нашей страны, вознесены молитвы за упокой их душ, возложены цветы на могилы.
Встретившись с родными и близкими шехидов, министр обороны генерал-полковник З.Гасанов и руководящий состав министерства поинтересовались их нуждами.