https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b75b49095f2c8b393f9b30378_o.jpg
Sentyabrın 27-də Vətən müharibəsinin ikinci ildönümü münasibətilə müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti Fəxri xiyabanı və İkinci Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
Əvvəlcə xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsi önünə gül dəstələri qoyularaq xatirəsi hörmət və ehtiramla yad edilib.
Sonra Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi İkinci Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ifa olunub.
Ölkəmizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyünün təmin olunması uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib və ruhlarına dualar oxunub, məzarları ziyarət edilərək üzərlərinə gül dəstələri düzülüb.
Müdafiə naziri general-polkovnik Z.Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti şəhidlərin ailə üzvləri və yaxınları ilə görüşərək onların qayğıları ilə maraqlanıb.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b75b49095f2c8b393f9b30378_o.jpg
On September 27, the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, and the leadership of the Ministry visited the Alley of Honor and the Alley of Shehids on the occasion of the second anniversary of the Patriotic War.
First, flowers were laid at the monument to the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev and tribute was paid to his memory.
Then the leadership of the Ministry of Defense visited the Second Alley of Shehids.
The National Anthem of the Republic of Azerbaijan accompanied by the military orchestra was performed.
The memory of the sons of the Motherland, who became Shehids for the independence and territorial integrity of Azerbaijan, was honored with observing a minute of silence, prayers were made for their souls, and flowers were laid at their graves.
The Minister of Defense, Colonel General Z. Hasanov, and the leadership of the Ministry met with Shehids’ families and relatives and enquired about their concerns.