https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_28837b3ea6aa697853b278c4c_o.jpg
Yelo Bank mütəmadi olaraq gənclərin peşəkarlar kimi yetişdirilməsi üçün müxtəlif layihələr reallaşdırır. Sürətlə inkişaf edən İT sahəsi üzrə mütəxəssislərə tələbin hər gün daha da artmasını nəzərə alan Yelo Bank-ın başladığı “IT Lab” proqramı yekunlaşıb.
Layihə çərçivəsində İT sahəsinə marağı olan və gələcək karyerasını bu istiqamətdə qurmaq istəyən potensiallı 35 gənc üç ay ərzində nəzəri biliklər əldə etməklə yanaşı, "Agile" metodologiyasında real iş mühiti ilə də tanış oldular.
Proqram maliyyə və İT üzrə 20 ildən çox beynəlxalq təcrübəyə malik «GNI Software» şirkəti ilə birgə həyata keçirilib. Proqramın birinci hissəsində Yelo Bank-ın və «GNI Software» şirkətinin ixtisaslı komandası tərəfindən sahə üzrə zəruri olan nəzəri təlimlər keçirilib. Proqramın ikinci hissəsində isə öyrənilmiş biliklərin tətbiqinə xüsusi şərait yaradılıb. İştirakçılar Bankın fəaliyyətində yaxından iştirak edib, onlara tapşırılan işləri uğurla yerinə yetirib, müasir korporativ mühitlə yaxından tanış olublar.
Proqramın sonunda keçirilən bağlanış tədbirində bütün iştirakçılar sertifikat və tövsiyə məktubları ilə təltif edilib. Qeyd edək ki, proqramın ən fəal iştirakçıları Bankın müvafiq departamentlərində işlə təmin olunacaqlar. Onlardan biri olan Aysu Tağızadə layihə haqqında öz fikirlərini bölüşdü: “Yelo IT Lab ilk qatıldığım təcrübə proqramıdır. Hər zaman mehriban və gəncləri irəli aparan komanda sayəsinsə SQL-i sıfırdan öyrəndim. Yelo Bank-ın təmin etdiyi bütün imkanları dəyərləndirdim, nəticədə karyeramın ilk fürsətini qazandım.”
Digər iştirakçı, eyni zamanda proqramı fərqlənmə ilə tamamlayan Şərəbiddin Əhməyev də təəssüratlarını belə ifadə etdi: “Proqrama seçildiyimdə təməl biliklərə sahib idim. Buradakı professional iş mühiti sayəsində biliklərimi artırdım, həm də praktiki olaraq inkişaf etdirdim. Yelo Bank-da ən müsbət cəhətlərdən biri boş vaxtlarımı səmərəli dəyərləndirə bilməyim üçün istirahət zonalarının mövcudluğu idi. Şadam ki, hazırda parlaq Yelo ailəsinin bir üzvüyəm.”
Abuzər Kərimzadə də Yelo IT Lab sayəsində iş imkanı əldə etmiş gənclərdən biridir: “Peşəkar heyət 3 ay boyunca proqram materialını tam informativ çatdıra bildi. Bura netvörkinq üçün əla fürsətdir. Ən əsası proqram boyunca bizim istəklərimiz dinlənilir və nəzərə alınırdı. Kollektivin gənclərə isti yanaşması, mentorların xüsusi diqqətindən aldığım motivasiya sayəsində bu gün Yelo Bank üzvüyəm. Təşkilatçılara ürəkdən təşəkkür edirəm.”
Qeyd edək ki, Yelo Bank gənclər üçün ilin sonunadək daha bir neçə karyera layihələrinin həyata keçirilməsi planlaşdırılır. Gələcək layihələrlə bağlı ətraflı məlumat üçün sosial şəbəkələrdə Yelo Bank və Yelo Team səhifələrini izləyə bilərsiniz.
Bank xidmətləri, o cümlədən avto kredit haqqında əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram və ya Whatsapp hesablarımıza yazın.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_28837b3ea6aa697853b278c4c_o.jpg
Yelo Bank обращает особое внимание на растущий спрос IT специалистов. Регулярно реализуя различные проекты по профессиональной подготовке молодых кадров в данной сфере, Банк подвел итоги программы «IT Lab».
В рамках проекта 35 потенциальных молодых людей, активно интересующихся IT-сферойи желающих построить свою будущую карьеру в этом направлении, за три месяца нетолько получили теоретические знания, но и познакомились с реальной рабочей средой по«Agile» методологии. Программа реализована совместно с GNI Software - компанией с более чем 20-летним международным опытом работы в сфере финансов и ИТ.
В первой части программы квалифицированные команды Yelo Bank-а и компании «GNISoftware» провели необходимые теоретические тренинги в данной области.
Во второй части программы были созданы специальные условия для практичного применения полученных знаний. Участники принимали непосредственное участие в деятельности Банка, успешно выполняли поставленные перед ними задачи, знакомились с современной корпоративной средой.
На заключительном мероприятии по окончании программы всем участникам были вручены сертификаты и рекомендательные письма. Следует отметить, что наиболее активные участники программы будут трудоустроены в департаментах Банка по своей специальности. Одна из них, Айсу Тагизаде, поделилась своими мыслями о проекте: «Yelo IT Lab — первая программа стажировки, в которой я участвовала. Я выучила SQL с нуля благодаря дружной и поддерживающей нас команде. Оценив по достоинству все предоставляемые Yelo Bank-ом возможности, я получила первую успешную возможность в продвижении своей карьеры».
Другой участник, Шарабиддин Ахмаев, также завершивший программу с отличием, так выразил свои впечатления: «Когда меня отобрали на программу, у меня были только базовые знания. Благодаря профессиональной рабочей среде здесь я расширил свои знания и развил их на практике. Одним из самых положительных моментов в Yelo Bank было наличие зон отдыха, чтобы я мог эффективно проводить свое свободное время. Я рад, что теперь я тоже член яркой семьи Yelo».
Абузар Каримзаде — один из молодых людей, также получивших возможность трудоустройства благодаря Yelo IT Lab: «Профессиональный персонал смог полностью информативно донести программный материал за 3 месяца. Это отличная возможность для нетворкинга. Самое главное, что наши пожелания были услышаны и учтены на протяжении всей программы. Сегодня я являюсь членом Yelo Bank-а благодаря теплому подходу коллектива к молодежи и мотивации, которую я получил от особого внимания наставников. Я искренне благодарю организаторов».
Отметим, что до конца года Yelo Bank планирует реализовать еще несколько различных карьерных проектов для молодежи. Для получения дополнительной информации о будущих проектах вы можете следить за страницами Yelo Bank и Yelo Team в социальных сетях.
У вас есть дополнительные вопросы о других банковских услугах, в том числе автокредитах? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram или Whatsapp.