https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_8b405c76794fc745b57f5a6d5_o.jpg
Məlum olduğu kimi, 12 avqust 2025-ci il tarixində Prezident İlham Əliyev “Qarabağ Dirçəliş Fondunun Müşahidə Şurasının tərkibinin təsdiq edilməsi haqqında” 2021-ci il 4 yanvar tarixli 2407 nömrəli Sərəncamında dəyişiklik edilməsi barədə Sərəncam imzalayıb.
Sözügedən sənədlə bağlı media qurumlarından daxil olan çoxsaylı sorğulara cavab olaraq Fondun mətbuat xidmətindən bildirilib ki, Müşahidə Şurasının üzvlərinin siyahısında dəyişiklik baş verməyib.
“Xatırladaq ki, 5 fevral 2025-ci il tarixli Prezident sərəncamları ilə Muxtar Babayev ekologiya və təbii sərvətlər naziri vəzifəsindən azad edilərək Azərbaycan Respublikası Prezidentinin iqlim məsələləri üzrə nümayəndəsi təyin edilib. Həmçinin, Tural Gəncəliyevin rəhbərlik etdiyi “Dağlıq Qarabağın Azərbaycanlı İcması” İctimai Birliyi 2021-ci ilin aprelində fəaliyyətini dayandırıb. Prezidentin son Sərəncamında məhz bu dəyişikliklər nəzərə alınaraq Şura üzvlərinin vəzifə adlarında müvafiq düzəlişlər edilib. Həm Muxtar Babayev, həm də Tural Gəncəliyev əvvəlki kimi Müşahidə Şurasının üzvləri olaraq fəaliyyətlərini davam etdirirlər”, - deyə məlumatda qeyd olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_8b405c76794fc745b57f5a6d5_o.jpg
As it is known, on 12 August 2025, President Ilham Aliyev signed an Order on amending Order No. 2407 dated 4 January 2021 titled “On approval of the composition of the Supervisory Board of the Karabakh Revival Fund”.
In response to numerous inquiries received from media outlets regarding the said document, the Fund’s Press Service reported that no changes have occurred in the list of members of the Supervisory Board.
“Let us recall that, by Presidential orders dated 5 February 2025, Mukhtar Babayev was relieved of the position of Minister of Ecology and Natural Resources and appointed the Representative of the President of the Republic of Azerbaijan on climate issues. Also, the Public Association ‘Azerbaijani Community of Nagorno-Karabakh’, headed by Tural Ganjaliyev, suspended its activities in April 2021. In the latest Order of the President, taking into account precisely these changes, corresponding adjustments were made to the job titles of the members of the Board. Both Mukhtar Babayev and Tural Ganjaliyev continue their activities as members of the Supervisory Board as before,” the information emphasized.