https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_76bd2d990a6359febc840dba2_o.jpg
Mərkəzi Gömrük Hospitalının rəisi- Baş həkim, t.e.d., ümumi cərrah Bəxtiyar Musayev və rəis müavini, kardioloq Nabil Seyidov 5 illik strateji planının hazırlanması ilə bağlı 20-22 iyul 2025-ci il tarixlərində Türkiyənin Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupunda işgüzar səfərdə olublar.
Səfər çərçivəsində Mərkəzi Gömrük Hospitalının rəisi- Baş həkimi Bəxtiyar Musayev və Nabil Seyidov Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupunun icraçı direktoru Sinan Nazif Aran ilə görüşmüş və tərəflər arasında gələcək əməkdaşlıq imkanları, birgə elmi-tədqiqat layihələri, həkim mübadiləsi proqramları, həmçinin kadrların ixtisasartırma və təlim imkanlarının genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılmışdır.
İki gün davam edən müzakirələr nəticəsində Mərkəzi Gömrük Hospitalının və Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupunun birgə həyata keçirilməsi planlaşdırılan bir çox klinik, tibbi təhsil və innovativ texnologiyaları əhatə edən 5 illik strateji əməkdaşlıq planı tərtib edilib.
Həmçinin, görüşdə Mərkəzi Gömrük Hospitalı və Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupu arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub, kardiologiya, radiologiya, patohistologiya, gastroenterologiya və nevrologiya kimi mühüm klinik sahələr üzrə birgə layihələr və əməkdaşlıq istiqamətləri barədə ilkin razılaşmalar əldə edilib.
Qeyd edək ki, Mərkəzi Gömrük Hospitalı və Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupu arasında beynəlxalq əməkdaşlıq ölkəmizdə müasir tibbi xidmətlərin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, yeni texnologiyaların tətbiqi, eləcə də yüksək ixtisaslı kadr potensialının formalaşdırılması baxımından strateji əhəmiyyət daşıyır.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_76bd2d990a6359febc840dba2_o.jpg
The Chief of the Central Customs Hospital - Chief Physician, Doctor of Medical Sciences, General Surgeon Baxtiyar Musayev, and Deputy Chief, Cardiologist Nabil Seyidov, attended a business visit to the Florence Nightingale Hospital Group in Turkey on July 20–22, 2025, within the framework of preparing a five-year strategic plan.
During the visit, the Chief Physician of the Central Customs Hospital, Baxtiyar Musayev, and Nabil Seyidov met with the Executive Director of the Florence Nightingale Hospital Group, Sinan Nazif Aran. The parties discussed prospects for future cooperation, joint scientific research projects, physician exchange programs, as well as expanding opportunities for staff training and professional development.
As a result of two days of discussions, a five-year strategic cooperation plan was developed between the Central Customs Hospital and the Florence Nightingale Hospital Group, covering several joint clinical projects, medical education programs, and the implementation of innovative technologies.
Additionally, during the meeting, opportunities for cooperation between the Central Customs Hospital and the Florence Nightingale Hospital Group were discussed, and preliminary agreements were reached on joint projects and areas of collaboration in key clinical fields such as cardiology, radiology, pathohistology, gastroenterology, and neurology.
It should be noted that international cooperation between the Central Customs Hospital and the Florence Nightingale Hospital Group is of strategic importance for improving the quality of modern medical services in our country, implementing new technologies, and developing a highly qualified human resources potential.