https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_76bd2d990a6359febc840dba2_o.jpg
Mərkəzi Gömrük Hospitalının rəisi- Baş həkim, t.e.d., ümumi cərrah Bəxtiyar Musayev və rəis müavini, kardioloq Nabil Seyidov 5 illik strateji planının hazırlanması ilə bağlı 20-22 iyul 2025-ci il tarixlərində Türkiyənin Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupunda işgüzar səfərdə olublar.
Səfər çərçivəsində Mərkəzi Gömrük Hospitalının rəisi- Baş həkimi Bəxtiyar Musayev və Nabil Seyidov Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupunun icraçı direktoru Sinan Nazif Aran ilə görüşmüş və tərəflər arasında gələcək əməkdaşlıq imkanları, birgə elmi-tədqiqat layihələri, həkim mübadiləsi proqramları, həmçinin kadrların ixtisasartırma və təlim imkanlarının genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılmışdır.
İki gün davam edən müzakirələr nəticəsində Mərkəzi Gömrük Hospitalının və Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupunun birgə həyata keçirilməsi planlaşdırılan bir çox klinik, tibbi təhsil və innovativ texnologiyaları əhatə edən 5 illik strateji əməkdaşlıq planı tərtib edilib.
Həmçinin, görüşdə Mərkəzi Gömrük Hospitalı və Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupu arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub, kardiologiya, radiologiya, patohistologiya, gastroenterologiya və nevrologiya kimi mühüm klinik sahələr üzrə birgə layihələr və əməkdaşlıq istiqamətləri barədə ilkin razılaşmalar əldə edilib.
Qeyd edək ki, Mərkəzi Gömrük Hospitalı və Florence Nightingale Xəstəxanalar Qrupu arasında beynəlxalq əməkdaşlıq ölkəmizdə müasir tibbi xidmətlərin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, yeni texnologiyaların tətbiqi, eləcə də yüksək ixtisaslı kadr potensialının formalaşdırılması baxımından strateji əhəmiyyət daşıyır.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_76bd2d990a6359febc840dba2_o.jpg
Начальник - главный врач Центрального Госпиталя Таможни, доктор медицинских наук, общий хирург Бахтияр Мусаев и заместитель начальника, кардиолог Набил Сеидов 20–22 июля 2025 года находились с деловым визитом в Группе Госпиталей Florence Nightingale в Турции для подготовки пятилетнего стратегического плана.
В рамках визита главный врач Центрального Госпиталя Таможни Бахтияр Мусаев и Набил Сеидов встретились с исполнительным директором Группы Госпиталей Florence Nightingale Синаном Назифом Араном. Стороны обсудили перспективы дальнейшего сотрудничества, совместные научно-исследовательские проекты, программы обмена врачами, а также расширение возможностей повышения квалификации и обучения кадров.
По итогам двухдневных обсуждений был разработан пятилетний стратегический план сотрудничества Центрального Госпиталя Таможни и Группы Госпиталей Florence Nightingale, охватывающий ряд совместных клинических проектов, программ медицинского образования и внедрение инновационных технологий.
Кроме того, на встрече были рассмотрены возможности сотрудничества между Центральным Госпиталем Таможни и Группой Госпиталей Florence Nightingale, достигнуты предварительные договоренности по совместным проектам и направлениям сотрудничества в таких ключевых клинических областях, как кардиология, радиология, патогистология, гастроэнтерология и неврология.
Следует отметить, что международное сотрудничество между Центральным Госпиталем Таможни и Группой Госпиталей Florence Nightingale имеет стратегическое значение с точки зрения повышения качества современных медицинских услуг в нашей стране, внедрения новых технологий, а также формирования высококвалифицированного кадрового потенциала.