https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_c17538e843dde1998abae4d37_o.jpg
Gəncə İdman Sarayında III MDB Oyunlarına hazırlıq və test xarakteri daşıyır güllə atıcılığı üzrə turnirinin ilk yarış günü başa çatıb.
Çempionat Gənclər və İdman Nazirliyi, III MDB Oyunlarının Təşkilat Komitəsi və Azərbaycan Atıcılıq Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilir.
Turnirin ilk günündə kişilər və qadınlar arasında 10 metr məsafədən pnevmatik tapança və pnevmatik tüfənglə atəş açma üzrə 4 dəst medal uğrunda mübarizə aparılıb. Ümumilikdə turnirdə 83 idmançı yarışıb.
Xatırladaq ki, III MDB Oyunları 28 sentyabr – 8 oktyabr 2025-ci il tarixlərində Azərbaycanın yeddi şəhərində keçiriləcək: Gəncə, Yevlax, Mingəçevir, Qəbələ, Şəki, Göygöl və Xankəndi. Açılış və bağlanış mərasimləri Gəncə Şəhər Stadionunda olacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_c17538e843dde1998abae4d37_o.jpg
В Гянджинском дворце спорта завершился первый день чемпионата по пулевой стрельбе, который проводится в рамках подготовки к III Играм стран СНГ и носит тестовый характер.
Соревнования организованы Министерством молодежи и спорта, Оргкомитетом III Игр стран СНГ и Федерацией стрельбы Азербайджана.
В первый день турнира были разыграны 4 комплекта медалей в стрельбе из пневматического пистолета и пневматической винтовки на дистанции 10 метров среди мужчин и женщин. В общей сложности на старт вышли 83 спортсмена.
Напомним, что III Игры стран СНГ состоятся с 28 сентября по 8 октября 2025 года в семи городах Азербайджана: Гяндже, Евлахе, Мингячевире, Габале, Шеки, Гёйгёле и Ханкенди. Торжественные церемонии открытия и закрытия пройдут на Городском стадионе Гянджи.