https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_17cb4a54a562871e2aec9fa70_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Şərqşünaslıq fakültəsində Bakı Yunus Əmrə İnstitutunun təşkilatçılığı ilə Türkiyə Böyük Millət Məclisinin üzvü, yazıçı, aktyor Bahadır Yenişehirlioğlu ilə görüş keçirilib.
Şərqşünaslıq fakültəsinin dekanı Aydan Xəndan qonağı professor-müəllim və tələbə heyətinə təqdim edib, BDU ilə Yunus Əmrə İnstitutu arasında əməkdaşlıq əlaqələrindən danışıb.
Bakı Yunus Əmrə İnsitutunun direktoru Gökhan Seyhan görüşün qloballaşan dünyada insanın mənəvi dəyərlərini qoruması, öz kimliyini və ruhunu itirməməsi baxımından önəm daşıdığını qeyd edib. Bakı Yunus Əmrə İnstitutunun əməkdaşı Aygün Ələkbərzadə Bahadır Yenişehirlioğlunun həyatı, ictimai-siyasi fəaliyyəti və yaradıclığı haqqında təqdimat edib.
Daha sonra Bahadır Yenişehirlioğlu öz həyat yolu və uğur hekayəsini tələbələrlə bölüşüb. O, ədəbiyyatın insan ruhuna təsiri, sənətin cəmiyyətin aynası olması, ədalətin insan həyatında tutduğu yer barədə fikirlərini bölüşüb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_17cb4a54a562871e2aec9fa70_o.jpg
На факультете востоковедения Бакинского государственного университета (БГУ) состоялась встреча с депутатом Великого национального собрания Турции, писателем и актёром Бахадыром Енишехирлиоглу, организованная Бакинским институтом Юнуса Эмре.
Декан Айдан Хандан представила гостя профессорско-преподавательскому составу и студентам и рассказала о сотрудничестве БГУ и Института имени Юнуса Эмре.
Директор Бакинского института Юнуса Эмре Гёкхан Сейхан отметил, что встреча важна с точки зрения сохранения общечеловеческих нравственных ценностей, самобытности и духа в условиях глобализации. Сотрудница Бакинского института Юнуса Эмре Айгюн Алекперзаде выступила с докладом о жизни, общественно-политической деятельности и творчестве Бахадыра Енишехирлиоглу.
Затем гость поделился со студентами своим жизненным путём и историей успеха, своими размышлениями о влиянии литературы на душу человека, о том, что искусство - зеркало общества, и о месте справедливости в жизни человека.