İnnovasiya lideri “Bakcell” Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatasının (AmCham) təşkilatçılığı ilə keçirilən “İnnovasiyalar və süni intellekt” adlı konfransın əsas tərəfdaşı olub.
Konfransda dövlət qurumları, beynəlxalq təşkilatları, yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri iştirak ediblər. Tədbirin əsas məqsədi Azərbaycanda müxtəlif sənaye sahələrində süni intellekt və innovasiyaların tətbiqlərini müzakirə etmək, dövlət və özəl qurumlar arasında əməkdaşlığı inkişaf etdirmək olub.
“Azərbaycanın süni intellekt hekayəsi – innovasiyaya rəhbərlik edən yerli təşəbbüskarlar” adlı panel müzakirəsində “Bakcell”in baş icraçı direktoru Klaus Müller çıxış edib. O, şirkətin Azərbaycanda telekommunikasiya sahəsində innovasiya və süni intellekt üzrə həyata keçirdiyi yerli və beynəlxalq layihələrdən, eləcə də, “Bakcell”in məhsul və xidmətlərində ən son texnoloji həllərin tətbiq imkanlarından danışıb.
Bundan əlavə, Klaus Müller “İnnovasiya və süni intellektin Azərbaycanın rəqəmsal inkişafına təsiri” adlı dialoq formatında interaktiv fikir mübadiləsində iştirak edib.
“İnnovasiya və süni intellekt “Bakcell”in strateji inkişafının əsasını təşkil edir. Bu istiqamətdə həyata keçirilən sahələrarası əməkdaşlıq fəaliyyəti və davamlı təşəbbüslər milli innovasiya və texnologiya ekosisteminin gücləndirilməsi üçün vacibdir”,- deyə o vurğulayıb.
“Bakcell” innovasiyalar və süni intellektin tətbiqini strateji prioritet hesab edir və bu sahədə atdığı addımlarla Azərbaycanın innovasiya ekosisteminin dayanıqlı inkişafına töhfə verir.

Innovation leader Bakcell served as the main partner of the “Innovation and Artificial Intelligence” conference, organized by the American Chamber of Commerce in Azerbaijan (AmCham).
The event brought together representatives of government agencies, international organizations, and local and foreign companies. Its primary aim was to strengthen the role of artificial intelligence (AI) and innovation in Azerbaijan, explore their applications across various industries, and foster cooperation between public and private sector institutions.
At the panel discussion “Azerbaijan’s AI Story - Local Innovators Leading the Way”, Bakcell CEO Klaus Mueller delivered a keynote speech. He spoke about the company’s local and international projects in Azerbaijan in the field of telecommunications, innovation, and artificial intelligence, as well as the opportunities to apply cutting-edge technological solutions in Bakcell’s products and services.
In addition, Klaus Mueller took part in fireside chat on “The Impact of Innovation and AI on Azerbaijan’s Digital Development.” He emphasized: “Innovation and AI form the foundation of Bakcell’s strategic growth. Cross-sector collaboration and sustainable initiatives in this area are crucial for strengthening the national innovation and technology ecosystem.”
Bakcell regards the adoption of innovation and AI as a strategic priority and, through its initiatives, continues to contribute to the sustainable development of Azerbaijan’s innovation ecosystem.