https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_5b2d214b755e882fc8f944ffc_o.jpg
Medianın İnkişafı Agentliyi və Avropanın aparıcı xəbər şəbəkələrindən biri olan “Euronews” telekanalının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində beynəlxalq tədris platforması olan “Euronews Academy”nin “TV və canlı jurnalistika” mövzusunda təlim proqramı fəaliyyətə başlayır.
"innews media" xəbər verir ki, ingilis dilində tədris olunacaq təlimdə iştirak üçün gənc jurnalistlər, jurnalistika və kommunikasiya ixtisası üzrə təhsil alan, həmçinin media sahəsinə marağı olan sonuncu kurs bakalavr və magistratura pilləsi tələbələri müraciət edə bilərlər.
Təlimlər “Euronews” telekanalının televiziya yayımı sahəsində böyük təcrübəyə malik mütəxəssisləri – “Euronews”un Astana bürosunun rəhbəri Bojan Brkiç və “Euronews”un Avropa İttifaqı üzrə baş müxbiri Sergio Kantonenin iştirakı ilə keçiriləcək.
Cari ilin noyabr ayının ikinci həftəsini əhatə edən layihə çərçivəsində “Televiziya xəbərlərinin hazırlanması”, “Televiziya reportajları və canlı yayım”, “Xəbər istehsalı (yayıma hazırlıq)”, “Kamera qarşısında danışmaq” və “Müsahibə” modulları istiqamətində tədris prosesi təşkil olunacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_5b2d214b755e882fc8f944ffc_o.jpg
В рамках совместного сотрудничества Агентства развития медиа и одной из ведущих новостных сетей Европы - телеканала Euronews - начинает деятельность учебная программа международной образовательной платформы Euronews Academy на тему «ТВ и живая журналистика».
Как сообщает "innews media", к участию в проводимом на английском языке обучении могут подать заявку молодые журналисты, студенты, обучающиеся по специальности «журналистика» и «коммуникация», а также выпускных курсов бакалавриата и магистратуры, интересующиеся сферой медиа.
Занятия будут проводиться при участии специалистов телеканала Euronews, обладающих большим опытом в сфере телевизионного вещания, - руководителя бюро Euronews Astana Бояна Бркича и главного корреспондента Euronews по Европейскому Союзу Сержио Кантоне.
В рамках проекта, охватывающего вторую неделю ноября этого года, будет организован учебный процесс по модулям «Подготовка телевизионных новостей», «Телевизионные репортажи и прямой эфир», «Производство новостей (подготовка к эфиру)», «Выступление перед камерой» и «Интервью».