https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_3d58e4de6b4c81764fb643a3f_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də Hacıqabul-Bəhrəmtəpə-Ermənistan Respublikası ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun 197-ci kilometrindən Cəbrayıl rayonu ərazisində inşa olunan “Şəfəq” Günəş Elektrik Stansiyasına gedən avtomobil yolunun açılışında iştirak edib.
"innews media" xəbər verir ki, Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Saleh Məmmədov dövlətimizin başçısına məlumat verdi.
Bildirildi ki, IV texniki dərəcəyə uyğun inşa edilən yolun ümumi uzunluğu 11,5 kilometrdir. İki hərəkət zolağından ibarət yolun eni 6 metrdir. Bu yolun inşası ötən ilin dekabrında Azərbaycan Prezidentinin imzaladığı Sərəncama əsasən həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, yeni yolun istifadəyə verilməsi bu istiqamətdə nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinin təhlükəsizliyinə, əhalinin rahat gediş-gəlişinin təmin edilməsinə öz töhfəsini verəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_3d58e4de6b4c81764fb643a3f_o.jpg
On October 28, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev participated in the opening of the highway leading to the "Shafag" Solar Power Plant, constructed from the 197th kilometer of the Hajigabul–Bahramtepe–Republic of Armenia State Border highway in Jabrayil district.
Saleh Mammadov, Chairman of the Board of the State Agency of Azerbaijan Automobile Roads, briefed the head of state on the project.
The road, built according to the 4th technical category, has a total length of 11.5 kilometers and a width of 6 meters with two lanes. Its construction was carried out pursuant to the order signed by the President of Azerbaijan in December 2024.