https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_dcfd68a6db1564cc6f247f534_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin kollektivi 44 Günlük Vətən müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalmış əməkdaşı Rauf Əsgərovun şəhadətinin 5-ci ildönümü münasibətilə Gəncə şəhər Şəhidlər Xiyabanındakı məzarını ziyarət ediblər.
Torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canından keçən qəhrəman şəhidimizin əziz xatirəsi ehtiramla anılıb, məzarı önünə əklil qoyulub, gül dəstələri düzülüb.
Qeyd edək ki, Rauf Əsgərov 6 oktyabr 2020-ci il tarixində ehtiyatda olan zabit kimi Ordu sıralarına çağrılıb. O, Silahlı Qüvvələrimizin baş leytenantı kimi Füzuli və Xocavənd rayonları istiqamətində gedən döyüşlərdə iştirak edib.
Rauf Əsgərov oktyabrın 26-da Füzulinin Mərdinli kəndində şəhidlik zirvəsinə ucalıb. O, 28 oktyabr 2020-ci il tarixində Gəncə şəhərinin Şəhidlər Xiyabanında dəfn olunub.
Müharibəyə qədər “AzerGold” QSC-nin Təmir-tikinti və energetika şöbəsinin Generator sahəsi üzrə rəisi vəzifəsində çalışmış qəhrəman şəhidimiz Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamları ilə ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, "Döyüşdə fərqlənməyə görə" və “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.
Xatırladaq ki, Ordumuzun şanlı qələbəsi ilə nəticələnən Vətən müharibəsində Səhmdar Cəmiyyətin 8 nəfər əməkdaşı iştirak edib. Rauf Əsgərovla yanaşı, QSC-nin Mühafizə xidmətinin əməkdaşı baş leytenant Muxtar Qasımlı 2 oktyabr 2020-ci ildə Füzuli rayonunun azad edilməsi uğrunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına vuruşaraq şəhid olub.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_dcfd68a6db1564cc6f247f534_o.jpg
The team of AzerGold Closed Joint Stock Company (CJSC) visited the grave of their colleague Rauf Asgarov – one of the martyrs of the Patriotic War – at the Alley of Martyrs in Ganja, to commemorate the 5th anniversary of his martyrdom.
They honoured the memory of the deceased, who gave his life for the liberation of our lands, with deep respect and placed flowers on his grave.
As a reserve officer Rauf Asgarov was called to military service on October 6, 2020 and as a First Lieutenant in the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan he took part in the battles for the liberation of the Fuzuli and Khojavand regions.
He was martyred on October 26, 2020, in the village of Mardinli of Fuzuli region, and his burial took place on October 28 at the Alley of Martyrs in Ganja.
Before the war, Rauf Asgarov worked at AzerGold CJSC as the chief of the Generator Unit of the Repair-Construction and Energy Department. After his death, he was awarded the medals For the Motherland, For Distinction in Battle, and For the Liberation of Fuzuli by the relevant Decrees of the President of the Republic of Azerbaijan.
It should also be noted that eight employees of AzerGold CJSC participated in the Patriotic War, which ended in our Army’s glorious victory. Unfortunately, not only Rauf Asgarov, but also First Lieutenant Mukhtar Gasimli, employee of the Security Service at AzerGold, was martyred on October 2, 2020, during the battles for the liberation of the Fuzuli region.
AzerGold CJSC honours the memories of all martyrs of the Patriotic War and expresses its deep respect and reverence for their heroism.