Oktyabrın 12-də Bakıda Müstəqil Dövlətlər Birliyi (MDB) iştirakçı dövlətlərinin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçiriləcək.
İclasda Belarus, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Özbəkistan respublikaları silahlı qüvvələrinin Baş Qərargah rəisləri, Rusiya Federasiyası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisinin müavini və Tacikistan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı hərbi attaşesi iştirak edəcək.
İclasa Azərbaycan Respublikası müdafiə nazirinin birinci müavini – Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev sədrlik edəcək.

A regular meeting of the Committee of Chiefs of Staff of the Armed Forces of the Commonwealth of Independent States (CIS) member states will be held in Baku on October 12.
The meeting will be attended by the Chiefs of Staff of the Armed Forces of the Republic of Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Uzbekistan, the Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Russian Federation, and the military attaché of the Republic of Tajikistan to the Russian Federation.
The First Deputy Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan – Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army, Colonel General Karim Valiyev will chair the meeting.