https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_d0e0a497af1b5a618335ac499_o.jpg
6 noyabrda Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində 44 günlük Vətən Müharibəsində Qələbənin ildönümünə həsr olunmuş "Zəfərin rəngləri" sərgisi açıldı. Sərgidə Arif Hüseynov, Sirus Mirzəzadə, Adil Şıxəliyev, Elşən Hacızadə, İntiqam Ağayev, Vəfa Pənahova, Nigar Vəliyeva, Mirzə Quliyev, Hafiz Kərimov, Ülkər Əliyeva və digər rəssamların əsərləri nümayiş etdirilirdi. Nümayiş olunan əsərlər arasında rəsm əsərləri, qrafika və dekorativ-tətbiqi sənət əsərləri.
Sərgi Azərbaycan Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi tərəfindən təşkil olunub.
Açılış nitqini Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru Şirin Məlikova və Azərbaycanın Xalq Rəssamı Səlhab Məmmədov dedilər. Onlar sərginin ətraflı təsvirini verdilər və iştirakçıları Azərbaycanın qələbəsinin ildönümü münasibətilə təbrik etdilər. Tədbir tanınmış rəssamlar və Vətən müharibəsi veteranları da daxil olmaqla geniş auditoriyanı cəlb etdi.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_d0e0a497af1b5a618335ac499_o.jpg
The exhibition "Colors of Victory," dedicated to the anniversary of the Victory in the 44-day Patriotic war, opened at the Azerbaijan National Museum of Art on November 6. The exhibition featured works by Arif Huseynov, Sirus Mirzazadeh, Adil Shikhaliyev, Elshan Hajizade, Intigam Agayev, Vafa Panakhova, Nigar Veliyeva, Mirza Guliyev, Hafiz Kerimov, Ulker Aliyeva, and other artists. Among the works presented at the exhibition were paintings, graphic works, and works of decorative and applied art.
The exhibition was organized by the Ministry of Culture of Azerbaijan, the Union of Artists of Azerbaijan, and the Azerbaijan National Museum of Art.
The director of the Azerbaijan National Museum of Art, Shirin Melikova, and People's Artist of Azerbaijan Salkhab Mammadov delivered welcoming speeches at the opening of the exhibition. They spoke in detail about the presented exposition and congratulated those present on the anniversary of Azerbaijan's Victory. The event gathered a large audience, including well-known persons of art and veterans of the Patriotic war.