Bakı Dövlət Universitetinə “QS 5 Stars” mükafatı təqdim edilib Bakı Dövlət Universitetinə “QS 5 Stars” mükafatı təqdim edilib
2025-ci il 6 noyabr tarixində Koreya Respublikasının paytaxtı Seul şəhərində keçirilən “QS Higher Ed Summit: Asia Pacific 2025” tədbiri çərçivəsində Bakı Dövlət Universitetinə “QS 5 Stars” mükafatı təqdim edilib. Bu nüfuzlu beynəlxalq qiymətləndirmə sistemi ali təhsil müəssisələrinin fəaliyyətini çoxsaylı meyarlar üzrə - tədrisin keyfiyyəti, məzunların məşğulluq imkanları, beynəlmiləlləşdirmə, tədqiqat və akademik inkişaf, eləcə də infrastruktur və sosial məsuliyyət sahələrində qiymətləndirir.
“QS 5 Stars” qiymətləndirilməsi Universitetin demək olar ki, bütün əsas sahələrdə yüksək səviyyədə fəaliyyət göstərdiyini göstərir. Belə ki, bu qiymətləndirmə yüksək səviyyəli tədris, qabaqcıl elmi tədqiqatlar, güclü beynəlxalq əməkdaşlıq, müasir tədris infrastrukturu və tələbə yönümlü yanaşmanın mövcudluğunu təsdiq edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_9258266a1c82699502b57e0a4_o.jpg
В рамках мероприятия «QS Higher Ed Summit: Asia Pacific 2025», проходящего в Сеуле, столице Республики Корея, Бакинский государственный университет удостоен награды «QS 5 Stars». Эта международная система оценивания оценивает деятельность высших учебных заведений по множеству критериев: качество образования, возможности трудоустройства выпускников, интернационализация, исследовательское и академическое развитие, а также инфраструктура и социальная ответственность.
Эта награда свидетельствует о высоком уровне деятельности БГУ практически по всем ключевым направлениям. Данное оценивание подтверждает наличие в вузе высококачественного образования, передовых научных исследований, сильного международного сотрудничества, современной образовательной инфраструктуры и ориентированного на студентов подхода.