https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_4f2b19f905092534d8d0bcce1_o.jpg
“AZCON Holding” şirkətlərindən olan “Azərbaycan Hava Yolları” (AZAL) 2025-ci ilin qış uçuş cədvəlini genişləndirərək London, Barselona, Milan, Male və digər şəhərlər də daxil olmaqla 20-dən çox beynəlxalq istiqamət üzrə reyslərin sayını artırıb.
Yenilənmiş qrafikə əsasən, AZAL 2025-ci ilin oktyabr ayının sonundan etibarən Avropa, Yaxın Şərq və Asiyanın əsas marşrutlarında fəaliyyətini daha da gücləndirib.
2024-cü ilin qış mövsümü ilə müqayisədə 2025-ci ilin qış cədvəlində reyslərin tezliyi aşağıdakı kimi artırılıb:
– Milan, Mumbay, Nyu-Dehli, Kişineu və Daşkənd – hər istiqamət üzrə həftədə 7 reys (ötən il bu istiqamətlər üzrə 3–5 reys olub);
– Almatı, Ciddə və Astana – hər biri üzrə həftədə 5 reys (daha əvvəl bu marşrut üzrə 2–4 reys yerinə yetirilirdi);
– Barselona, London (Qetvik hava limanı) və Ər-Riyad – hər istiqamət üzrə həftədə 4 reys (ötən il 3 reysədək həyata keçirilirdi);
– Bişkek, Düşənbə, Male və Pekin – hər istiqamət üzrə həftədə 3 reys (daha əvvəl bu marşrut üzrə 2 reys icra olunurdu);
– Səmərqənd və Ürgənc – hər biri üzrə həftədə 2 reys (ötən il bu istiqamətlər üzrə uçuşlar yerinə yetirilmirdi).
Yeni cədvəl AZAL-ın dəyişən bazar tələblərinə çevik uyğunlaşan strategiyasını və Azərbaycanın Avropa ilə Asiyanın qovşağında mühüm nəqliyyat və turizm mərkəzi kimi mövqeyini gücləndirmək məqsədini əks etdirir. Reyslərin tezliyinin artırılması Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu vasitəsilə transfer istiqamətlərin genişlənməsi, eyni zamanda Bakı hava limanını Qərb və Şərq arasında aparıcı nəqliyyat mərkəzi kimi seçən sərnişinlər üçün əlavə imkanlar yaradır.
Daha çevik uçuş cədvəli səyahət rahatlığını artırır: əlaqəli reyslər optimallaşdırılıb, uçuş və eniş vaxtları sərnişin rahatlığına uyğunlaşdırılıb. AZAL həm istirahət, həm də işgüzar səfərlər üçün üstünlük verilən istiqamətləri inkişaf etdirməyə davam edir və müasir təyyarə parkı ilə rəqabətədavamlı xidmətlər təklif edir.
Aviabiletləri aviaşirkətin rəsmi saytı və mobil tətbiqi vasitəsilə, həmçinin AZAL-ın kassaları və akkreditə olunmuş agentliklərdən əldə etmək mümkündür.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_4f2b19f905092534d8d0bcce1_o.jpg
В зимнем расписании Azerbaijan Airlines (AZAL), входящая в AZCON Holding, увеличил количество рейсов более чем по 20 международным направлениям, среди которых Лондон, Барселона, Милан, Мале и другие.
Согласно обновленному расписанию, с конца октября 2025 года AZAL усилил присутствие на ключевых маршрутах в Европе, на Ближнем Востоке и в Азии.
На маршрутах, где увеличена частота полетов, в зимнем расписании 2025–2026 годов по сравнению с сезоном 2024–2025 годов рейсы будут выполняться со следующей периодичностью:
– Милан, Мумбаи, Дели, Кишинэу и Ташкент – по семь рейсов в неделю; при этом в прошлом году по большинству этих направлений выполнялось от трех до пяти рейсов;
– Алматы, Джидда и Астана – по пять рейсов в неделю, ранее выполнялись от двух до четырех рейсов в неделю;
– Барселона, Лондон (аэропорт Гатвик) и Эр-Рияд – по четыре рейса в неделю, в прошлом году выполнялись до трех рейсов в неделю;
– Бишкек, Душанбе, Мале и Пекин – по три рейса в неделю, ранее выполнялись два рейса;
– Самарканд и Ургенч – по два рейса в неделю, в прошлом сезоне полеты по этим направлениям не выполнялись.
Обновленное расписание отражает стратегию AZAL по гибкой адаптации к меняющимся рыночным условиям и стремление укрепить позиции Азербайджана как важного транспортного и туристического хаба на перекрестке Европы и Азии.
Увеличение частоты полетов способствует расширению трансферных направлений через Международный аэропорт Гейдар Алиев, создавая больше возможностей для пассажиров, использующих бакинский аэропорт как удобный узловой пункт между Западом и Востоком.
Более гибкое расписание призвано повысить удобство путешествий: оптимизированы стыковки, скорректировано время вылетов и прилетов. AZAL продолжает развивать направления, востребованные как для деловых, так и для туристических поездок, предлагая современный парк воздушных судов и конкурентоспособные условия.
Авиабилеты можно приобрести на официальном сайте авиакомпании, в мобильном приложении, а также в кассах и у аккредитованных агентств Azerbaijan Airlines.