SOCAR-ın prezidenti “DeGolyer and MacNaughton” şirkətinin sədri və baş icraçı direktoru ilə görüşüb SOCAR-ın prezidenti “DeGolyer and MacNaughton” şirkətinin sədri və baş icraçı direktoru ilə görüşüb
14 noyabr 2025-ci il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “DeGolyer and MacNaughton” şirkətinin sədri və baş icraçı direktoru Con Vallas ilə görüşüb.
Görüşdə şirkətlər arasında karbohidrogen ehtiyatlarının hesablanması və qiymətləndirilməsi, neft-qaz yataqlarının işlənməsi planlarının optimallaşdırılması istiqamətləri üzrə uğurlu əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub. Bu xüsusda, birgə həyata keçirilən layihələrin icra vəziyyəti nəzərdən keçirilib.
Söhbət zamanı SOCAR-ın strateji hədəflərinə uyğun olaraq, həyata keçirdiyi layihələr, əldə olunan nəticələr barədə qarşı tərəfə məlumat verilib, həmçinin ehtiyatların qiymətləndirilməsi, innovativ texnologiyalar, rəqəmsallaşma istiqamətlərində yeni əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_da7bd5189d7633a48aa328ff5_o.jpg
On 14 November 2025, SOCAR President Rovshan Najaf met with John Wallace, Chairman and Chief Executive Officer of DeGolyer and MacNaughton.
During the meeting, both sides expressed satisfaction with the successful cooperation between the companies in the areas of hydrocarbon reserve estimation and evaluation, as well as the optimization of oil and gas field development plans. They also reviewed the progress of ongoing joint projects.
The discussion included an overview of SOCAR’s ongoing projects and the results achieved in line with the company’s strategic objectives. The parties also explored new opportunities for collaboration in innovative reserve-assessment technologies and digitalization.