https://innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_1ad5dc3ce9d316315595b6088_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi, Kapital Bank 10–13 oktyabr tarixlərində Niderland krallığının Amsterdam şəhərində keçirilən ənənəvi “Sibos 2022” sərgi-konfransında iştirak edib. “Sibos” səfəri çərçivəsində Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini, Baş İnformasiya İnzibatçısı Nahid Zeynal Ümumdünya Banklararası Maliyyə Telekommunikasiya Cəmiyyətinin (SWIFT) Milli İstifadəçi Qruplarının iclasına qatılıb.
Müxtəlif ölkələr üzrə koordinatorların iştirakı ilə keçirilən SWIFT-in yığıncağında beynəlxalq ödənişlər sahəsində gündəmdə olan mövzular və gələcəkdə keçiriləcək layihələr müzakirə olundu, təqdimatlar keçirildi. Tədbir iştirakçıları yerli bazarlarda SWIFT-in tətbiq olunmasına dair öz təcrübələrini paylaşdılar, texniki və əməliyyat məsələləri ilə bağlı fikirlər bildirdilər. İclasda çıxış edən Nahid Zeynal SWIFT-in Azərbaycandakı fəaliyyəti, həmçinin ölkədə ödənişlər sahəsində uğurla həyata keçirilən layihələr və yeniliklər barədə öz beynəlxalq həmkarlarına məlumat verdi.
Qeyd edək ki, SWIFT banklar arasında məlumatların ötürülməsi və ödənişlərin həyata keçirilməsi sistemidir. Sistemin biznes imkanlarının təşviqi məqsədilə SWIFT-in Milli İstifadəçi Qrupları fəaliyyət göstərir. Kapital Bank-ın Baş İnformasiya İnzibatçısı Nahid Zeynal 2017-ci ildən SWIFT-in Azərbaycan üzrə İstifadəçilər Qrupunun rəhbəridir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_1ad5dc3ce9d316315595b6088_o.jpg
Делегация Kapital Bank посетила Амстердам, чтобы присутствовать на крупнейшем международном финансовом форуме Sibos 2022, который проходил с 10 по 13 октября. В рамках поездки Sibos заместитель председателя правления, главный директор по информационным технологиям Kapital Bank Нахид Зейнал принял участие в собрании национальных групп пользователей SWIFT.
На собрании SWIFT, проходившем с участием координаторов из разных стран, были обсуждены вопросы повестки дня и будущие проекты в области международных платежей. Участники мероприятия поделились опытом внедрения SWIFT на локальных рынках, высказали мнения по техническим и операционным вопросам. Выступая на встрече, Нахид Зейнал проинформировал своих международных коллег о деятельности SWIFT в Азербайджане, а также об успешно реализованных проектах и инновациях в сфере платежей в стране.
SWIFT — это международная система передачи данных и осуществления платежей между банками. Национальные группы пользователей SWIFT действуют для определения бизнес-возможностей системы. Главный директор по информационным технологиям Kapital Bank Нахид Зейнал возглавляет группу пользователей SWIFT по Азербайджану с 2017 года.