https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_d141573e4754cb10fef6d7739_o.jpg
Kapital Bank informasiya təhlükəsizliyi idarəetmə sisteminin (İTİS) daha da gücləndirilməsini rəsmiləşdirərək, beynəlxalq miqyasda ən qabaqcıl standartlardan biri olan ISO/IEC 27001:2022 sertifikatı üzrə uyğunluğunu təsdiqləyib. Bu nailiyyət bankın rəqəmsal ekosisteminin və müştəri xidmətlərinin müasir kibertəhlükələrə qarşı ən yüksək səviyyədə müdafiə olunduğunun təkzibolunmaz göstəricisidir.
Bu standartın tətbiqi ilə bank qlobal tələblərə uyğun şəkildə sistemli, risk-əsaslı və davamlı təkmilləşmə prinsipi üzrə fəaliyyət göstərir. ISO/IEC 27001:2022 çərçivəsinə uyğun formalaşdırılan bu idarəetmə modeli məlumatların qorunması, kiberrisklərin proaktiv şəkildə idarə olunması və müştəri məxfiliyinin yüksək səviyyədə təmin edilməsinə xidmət edir.
Bankın daxili proseslərinin beynəlxalq təhlükəsizlik yanaşmaları əsasında optimallaşdırılması müştərilər üçün etibarlı, dayanıqlı və fasiləsiz rəqəmsal xidmət mühitinin yaradılmasına xidmət edir. Bu sertifikat bankın informasiya təhlükəsizliyinə olan yanaşmasının cari tələblərə uyğunluğu ilə yanaşı strateji və uzunmüddətli inkişaf prioritetinin vacib hissəsi olduğunu da nümayiş etdirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_d141573e4754cb10fef6d7739_o.jpg
Kapital Bank has formalized the further strengthening of its Information Security Management System (ISMS) and confirmed its compliance with one of the world’s leading international standards – ISO/IEC 27001:2022. This achievement is a clear demonstration that the bank’s digital ecosystem and customer services are protected at the highest level against modern cyber threats.
The implementation of this standard ensures that the bank operates in line with global requirements, following a systematic, risk-based approach and the principle of continuous improvement. The management model, developed in accordance with ISO/IEC 27001:2022, focuses on information protection, proactive cyber risk management, and maintaining a high level of customer data confidentiality.
Optimizing the bank’s internal processes based on international security practices helps create a reliable, resilient, and uninterrupted digital service environment for clients. Obtaining this certification underscores once again that Kapital Bank’s approach to information security is not only about meeting current requirements, but also represents a strategic, long-term development priority.