https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_91e41ccb1ec577c0d4a411e27_o.jpg
“Saipem S.p.A.” şirkəti ilə enerji, infrastruktur və yaşıl keçid sahələrində reallaşdırılan layihələr üzrə birgə fəaliyyətin genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İtaliyanın “Saipem S.p.A.” şirkətinin baş icraçı direktoru və baş meneceri Alessandro Puliti ilə görüşüb.
Görüşdə ölkəmizdə enerji sektorunda aparılan genişmiqyaslı transformasiya prosesləri diqqətə çatdırılıb, “Saipem”lə əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə olunub. Enerji, infrastruktur və yaşıl keçid sahələrində reallaşdırılan layihələr üzrə birgə fəaliyyətin genişləndirilməsi imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər regionda bərpaolunan enerji potensialının reallaşdırılmasının və mövcud resurslardan səmərəli şəkildə faydalanmağın əhəmiyyətini vurğulayıb, qarşılıqlı maraq doğuran layihələri müzakirə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_91e41ccb1ec577c0d4a411e27_o.jpg
The possibilities of expanding joint activities with “Saipem S.p.A.” in the fields of energy, infrastructure, and the green transition were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Alessandro Puliti, the Chief Executive Officer and General Manager of Italy’s “Saipem S.p.A.”
During the meeting, the large-scale transformation processes taking place in our country’s energy sector were highlighted, and the current state and development prospects of cooperation with “Saipem” were reviewed. The sides exchanged views on opportunities for expanding joint activities in projects implemented in the fields of energy, infrastructure, and the green transition.
The parties emphasized the importance of realizing the region’s renewable energy potential and making efficient use of existing resources, and they discussed projects of mutual interest.