https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3588eaae0f82c176523110dc1_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ABŞ-də “IBM” şirkətinin Qlobal strateji təşəbbüslər üzrə icraçı direktoru Dima Alatel ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın rəqəmsal transformasiyası, suveren “bulud”, data və kvantum platformalarının yaradılması, həmçinin dövlət müəssisələrinin rəqəmsallaşdırılması, logistika layihələrində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Eyni zamanda innovasiya mərkəzləri və kadr hazırlığı proqramları vasitəsilə uzunmüddətli strateji tərəfdaşlıq və investisiya modelləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3588eaae0f82c176523110dc1_o.jpg
During his visit to the United States, Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with Deema Alathel, Executive Director for Global Strategic Initiatives at IBM.
The meeting focused on Azerbaijan’s digital transformation, the creation of a sovereign cloud, and the development of data and quantum platforms. Opportunities for cooperation in the digitalization of state-owned enterprises and logistics projects were also discussed.
The parties also exchanged views on long-term strategic partnerships and investment models through innovation centers and personnel training programs.