https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3297eeaedb805a23e86b9f6aa_o.jpg
Regionlara diqqəti ilə seçilən sərfəli mobil operator “Nar” Gəncə şəhərində yerləşən Azərbaycan Texnologiya Universitetinin (ATU) tələbələri üçün növbəti karyera təlimini təşkil edib.
Universitetin rektoru, dosent Yaşar Ömərovun dəvəti ilə “Nar” rəhbərliyi Gəncə şəhərinə səfər edərək universitetin rəhbər heyətilə görüşdü. Görüş zamanı peşəkar kadr hazırlığı istiqamətində atılacaq növbəti addımlar müzakirə edildi. Daha sonra “Nar” baş icraçı direktoru Özgür Genc karyera təlimində iştirak edən tələbələrlə görüşərək öz təcrübəsini və tövsiyələrini bölüşüb.
Texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələrin peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirmək və onları iş bazarına hazırlamaq məqsədi ilə təşkil olunan bu təlim “Nar”ın peşəkar heyəti tərəfindən hazırlanır və tədris olunur. İnteraktiv keçirilən təlim rabitə bazarında uğurlu karyera başlanğıcı etmək, əsas karyera hədəflərinin seçilməsi, iş müsahibələrinə hazırlıq və günümüzdə önəmli olan sosial media platformalarından səmərəli istifadə mövzularını əhatə edirdi.
Təlimlər “Nar”ın Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyasının təhsil istiqaməti üzrə və Azərbaycan Texnologiya Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilir. “Nar”ın məqsədi texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələri əsl peşəkar kimi yetişdirərək Azərbaycanın telekommunikasiya bazarı üçün mütəxəssis hazırlamaq və ölkənin mobil rabitə sahəsinin inkişafına töhfə verməkdir. Qeyd edək ki, 2025-ci ildə “Nar”ın Füzuli və Salyan rayonlarında yeni mağaza açılışı tədbirləri zamanı da, paralel olaraq, bu rayonlarda yerləşən təhsil ocaqlarında maarifləndirici layihələr həyata keçirilmişdi.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3297eeaedb805a23e86b9f6aa_o.jpg
Мобильный оператор Nar, известный своим вниманием к регионам и выгодными услугами, организовал очередной карьерный тренинг для студентов Азербайджанского технологического университета (АТУ) в Гяндже.
По приглашению ректора университета, доц. Яшара Омарова, руководство Nar посетило Гянджу и встретилось с руководством вуза. В ходе встречи были обсуждены предстоящие инициативы по подготовке профессиональных кадров. В рамках визита генеральный директор Nar, Озгюр Генч, встретился со студентами, участвовавшими в карьерном тренинге, поделился своим профессиональным опытом и практическими советами.
Тренинг, разработанный и проведённый профессиональной командой Nar, направлен на развитие навыков студентов технических специальностей и их подготовку к трудовой деятельности. Интерактивная программа включала темы, такие как начало успешной карьеры в телекоммуникационной сфере, постановка ключевых карьерных целей, подготовка к собеседованиям, а также эффективное использование актуальных платформ социальных медиа.
Тренинги проводятся в рамках стратегии корпоративной социальной ответственности Nar в сфере образования и реализуются в сотрудничестве с Азербайджанским технологическим университетом. Nar ставит своей целью подготовку студентов технических специальностей в высококвалифицированных специалистов для телекоммуникационного рынка Азербайджана и внесение вклада в развитие мобильной связи в стране. Отметим, что в 2025 году во время мероприятий по открытию новых магазинов Nar в Физулинском и Сальянском районах параллельно проводились образовательные инициативы в местных школах.
Подробную информацию об образовательных социальных проектах Nar можно получить на официальном сайте оператора – nar.az.