“İnvestisiya səyahəti” layihəsi çərçivəsində növbəti görüş Qusar şəhərində baş tutdu
“İnvestisiya səyahəti” layihəsi çərçivəsində növbəti görüş Qusar şəhərində baş tutdu “İnvestisiya səyahəti” layihəsi çərçivəsində növbəti görüş Qusar şəhərində baş tutdu
26 dekabr 2025-ci il tarixində Bakı Fond Birjası, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA), Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı və investisiya şirkətlərinin iştirakı ilə Qusar şəhərində “İnvestisiya səyahəti” layihəsi çərçivəsində tədbir təşkil edilib.
Tədbirdə mütəşəkkil kapital bazarı və yaratdığı imkanlar, regionlarda bu sahəyə marağın artırılması və biznes ictimaiyyətinin diqqətinin kapital bazarına yönəldilməsi istiqamətində Bakı Fond Birjasının Listinq Məsləhət Proqramının imkanları, Unicapital İnvestisiya Şirkətinin  Qiymətli kağız buraxılışında anderraytinq xidməti və – ABB İnvest İnvestisiya Şirkətinin Kapital Bazarında investor olmağın üstünlükləri mövzularında təqdimatları olub.
Qeyd edək ki, bu, sayca on səkkizinci belə tədbirdir. Bundan öncə isə “İnvestisiya səyahəti” tədbiri Masallı, Gəncə, Xaçmaz, Lənkəran, Yevlax, Qəbələ, Şamaxı, Şabran, Göyçay, Şəmkir, Naxçıvan, Quba, Şəki, Zaqatala və Şirvan şəhərlərində təşkil olunub.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_147f1a4b64dd06e109a764dbb_o.jpg
On December 26, 2025, an event was organized in the city of Gusar within the framework of the “Investment Journey” project with the participation of the Baku Stock Exchange, the Small and Medium Business Development Agency (SMEDA), the Central Bank of the Republic of Azerbaijan and investment companies.
The event included presentations on the organized capital market and the opportunities it creates, the opportunities of the Baku Stock Exchange Listing Advisory Program to increase interest in this area in the regions and to direct the attention of the business community to the capital market, the underwriting service in the Securities Issue of Unicapital Investment Company, and the advantages of being an investor in the Capital Market of ABB Invest Investment Company.
It should be noted that this is the eighteenth such event. Previously, the “Investment Journey” event was organized in the cities of Masalli, Ganja, Khachmaz, Lankaran, Yevlakh, Gabala, Shamakhi, Shabran, Goychay, Shamkir, Nakhchivan, Guba, Sheki, Zagatala and Shirvan.
The purpose of the investment journey events, which are carried out regularly, is to inform business entities operating in the regions about the securities market, which is an alternative source of financing.