İspaniya Krallığı Deputatlar Konqresinin sədri Fransina Armenqol Sosias yanvarın 22-də ölkəmizə rəsmi səfərə gəlib.
Hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında İspaniya parlament nümayəndə heyətini Milli Məclisin İspaniya ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Sevil Mikayılova, Azərbaycanın İspaniyadakı səfiri Ramiz Həsənov, İspaniyanın Türkiyə və Azərbaycandakı səfiri Kristina Latore, Azərbaycandakı müvəqqəti işlər vəkili Xose Pedro Torrubia və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Fransina Armenqol Sosiasın ölkəmizin rəsmiləri ilə bir sıra görüşləri keçiriləcək, ikitərəfli əlaqələrimizin gələcək inkişafı ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılacaq.

Председатель Конгресса Депутатов Королевства Испании Франсина Арменголь Сосиас 22-го января прибыла в нашу страну с официальным визитом.
Парламентскую делегацию Испании в Международном Аэропорту им. Гейдара Алиева при развевающихся флагах обоих государств встречали глава Рабочей группы Милли Меджлиса по межпарламентским связям с Испанией Севиль Микайылова, посол Азербайджана в Испании Рамиз Гасанов, посол Испании в Турции и Азербайджане Кристина Латорре, временный поверенный в делах в Азербайджане Хосе Педро Торрубиа и другие официальные лица.
В рамках визита состоится ряд встреч Франсины Арменголь Сосиас с официальными лицами нашей страны и будет произведён обмен мнениями касательно будущего развития наших двусторонних отношений.