İspaniya Krallığı Deputatlar Konqresinin sədri Fransina Armenqol Sosias yanvarın 22-də ölkəmizə rəsmi səfərə gəlib.
Hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında İspaniya parlament nümayəndə heyətini Milli Məclisin İspaniya ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Sevil Mikayılova, Azərbaycanın İspaniyadakı səfiri Ramiz Həsənov, İspaniyanın Türkiyə və Azərbaycandakı səfiri Kristina Latore, Azərbaycandakı müvəqqəti işlər vəkili Xose Pedro Torrubia və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Fransina Armenqol Sosiasın ölkəmizin rəsmiləri ilə bir sıra görüşləri keçiriləcək, ikitərəfli əlaqələrimizin gələcək inkişafı ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılacaq.

President of the Congress of Deputies of the Kingdom of Spain Francina Armengol Socias arrived in our country on an official visit on 22 January.
The parliamentary delegation of Spain were welcomed at the Heydar Aliyev International Airport where both nations’ flags had been hoisted by Head of the Milli Majlis Working Group for Inter-Parliamentary Relations with Spain Sevil Mikayilova, Ambassador of Azerbaijan to Spain Ramiz Hasanov, Ambassador of Spain to Türkiye and Azerbaijan Cristina Latorre, Charge d’Affaires to Azerbaijan José Pedro Torrubia and other officials.
The itinerary of the visit includes a number of meetings for Francina Armengol Socias to have with our country’s officials; there will be an exchange of opinions as to the future development of our bilateral relations.