https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_2de3913618d67b74c4efd4b84_o.jpg
26 yanvar tarixində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Monqolustan Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qombosuren Munxbayar ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Monqolustanın WUF13-də iştirak məsələləri, davamlı şəhər inkişafı ilə bağlı mövcud məsələlərə toxunulub. Həmçinin ölkələrimizin şəhərsalma siyasətləri ilə bağlı yanaşmalara dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Komitə sədri Anar Quliyev səfirin Azərbaycandakı diplomatik missiyasının başa çatması ilə əlaqədar ikitərəfli münasibətlərin inkişafına verilən töhfəyə görə səmimi minnətdarlığını bildirib, ona gələcək peşəkar fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_2de3913618d67b74c4efd4b84_o.jpg
26 января председатель Государственного Комитета градостроительства и архитектуры Азербайджанской Республики Анар Гулиев провёл встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Монголии в Азербайджане Гомбосурэном Мунхбаяром.
В ходе встречи были обсуждены вопросы участия Монголии во Всемирном градостроительномй форуме (WUF13), а также актуальные аспекты устойчивого городского развития. Стороны обменялись мнениями по вопросам подходов к реализации градостроительной политики в обеих странах.
В связи с завершением дипломатической миссии посла в Азербайджане председатель Комитета Анар Гулиев выразил искреннюю благодарность за вклад в развитие двусторонних отношений и пожелал ему успехов в дальнейшей профессиональной деятельности.