https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_c314fcb72c966b37ec2fb2a8b_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) ilə İndoneziya Respublikasının Multimedia Nusantara Universiteti arasında əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumu imzalanıb.
Memorandumu BDU-nun rektoru Elçin Babayev və Multimedia Nusantara Universitetinin rektoru Andrey Andoko imzalayıblar.
Sənəd hər iki universitetin nəzdində fəaliyyət göstərən fakültə, institut və kolleclərdə təlim-tədris prosesinin təkmilləşdirilməsi, eləcə də beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılması məqsədilə birgə layihələrin həyata keçirilməsini nəzərdə tutur. Bu çərçivədə konfrans, sərgi, seminar, simpozium, qısamüddətli kurslar və təlimlərin təşkili, ortaq elmi-tədqiqat işlərinin aparılması planlaşdırılır.
Memorandumda, həmçinin elmi jurnallarda birgə nəşrlərin hazırlanması, ortaq akademik proqramların, tədris planlarının və sillabusların işlənməsi, təlimlərin keçirilməsi, akademik və inzibati heyətin, tələbələrin, magistrantların, doktorantların və tədqiqatçıların qarşılıqlı mübadiləsi kimi məsələlər əksini tapıb.
Qeyd edək ki, əsası 2005-ci ildə qoyulmuş Multimedia Nusantara Universiteti QS Asiya Universitetləri Reytinqində 451–460-cı yerlər arasında qərarlaşıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_c314fcb72c966b37ec2fb2a8b_o.jpg
Между Бакинским государственным университетом (БГУ) и Университетом мультимедиа Нусантара Индонезии подписан меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству.
Меморандум подписали ректоры Эльчин Бабаев и Андрей Андоко.
Документ предусматривает реализацию совместных проектов - планируется организация конференций, выставок, семинаров, симпозиумов, краткосрочных курсов и тренингов, а также проведение совместных научных исследований. Меморандум также включает такие вопросы, как подготовка совместных публикаций в научных журналах, разработка совместных академических программ, учебных планов и силлабусов, обучение и взаимный обмен преподавательским и административным персоналом, студентами, магистрантами, докторантами и исследователями.
Основанный в 2005 году Университет мультимедиа Нусантара в Рейтинге азиатских университетов QS занимает 451–460 место.