https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_e6f128beef0a7b652488f193a_o.jpg
28 yanvar 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf "CITIC Construction Co.,Ltd."nin İdarə Heyətinin sədri Yanq Ciançiyanq ilə görüşüb.
Görüşdə SOCAR ilə Çin Xalq Respublikasının müxtəlif şirkətləri arasında uğurlu əməkdaşlıq əlaqələrindən bəhs edilib. Bu xüsusda, SOCAR ilə "CITIC Construction Co.,Ltd." şirkəti arasında enerji infrastrukturu, eləcə də neft-kimya layihələrinin həyata keçirilməsi, birgə müəssisələrin yaradılması imkanları nəzərdən keçirilib.
Söhbət zamanı SOCAR-ın Azərbaycanda və onun hüdudlarından kənarda həyata keçirdiyi layihələr, şirkətin korporativ strateji hədəfləri barədə məlumat verilib.
Görüşdə potensial əməkdaşlıq imkanlarının araşdırılması məqsədilə şirkətlər arasında Çərçivə Sazişi imzalanıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_e6f128beef0a7b652488f193a_o.jpg
On 28 January 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with Yang Jianqiang, Chairman of the Board of CITIC Construction Co., Ltd..
During the meeting, the successful cooperation between SOCAR and various companies of the People’s Republic of China was highlighted. In this context, opportunities for cooperation between SOCAR and CITIC Construction Co., Ltd. in the implementation of energy infrastructure and petrochemical projects, as well as the establishment of joint ventures, were reviewed.
Information was provided on projects implemented by SOCAR in Azerbaijan and beyond its borders, as well as on the company’s corporate strategic objectives.
During the meeting, a Framework Agreement was signed between the companies with the aim of exploring potential cooperation opportunities.