https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_7bcf1ce96e18b6fbd2198d291_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev RİNN yanında İctimai Şuranın üzvləri ilə görüşüb.
Görüş zamanı rəqəmsallaşma və nəqliyyat sahələrində son dövrdə həyata keçirilən layihələr, əldə olunan nəticələr, eləcə də qarşıdakı dövr üçün nəzərdə tutulan plan və prioritetlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Nazir Rəşad Nəbiyev İctimai Şura üzvlərinin fikir və təkliflərini dinləyib, qaldırılan məsələlər ətrafında qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda nazir Rəşad Nəbiyev RİNN yanında İctimai Şuranın sədri Siruz Abasbəylini 80 illik yubileyi münasibətilə təbrik edib və ona təşəkkürnamə təqdim edib. İctimai Şura üzvləri isə açıq və səmimi müzakirə mühitinə görə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_7bcf1ce96e18b6fbd2198d291_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев встретился с членами Общественного совета при Министерстве цифрового развития и транспорта.
В ходе встречи была представлена подробная информация о последних реализованных проектах в области цифровизации и транспорта, достигнутых результатах, а также планах и приоритетах на предстоящий период.
Министр Рашад Набиев выслушал мнения и предложения членов Общественного совета. Состоялся обмен мнениями по поднятым вопросам.
В заключение министр Рашад Набиев поздравил председателя Общественного совета при МЦРТ Сируза Абасбейли с 80-летним юбилеем и вручил ему сертификат благодарности. Члены Общественного совета выразили благодарность за открытую и откровенную атмосферу для обсуждения.