https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_6c6f446891135ae7b1f17a897_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Karyera və məzunlarla iş Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə BDU-nun 2023–2025-ci illər məzunları üçün "Career frame" karyera inkişaf layihəsinə start verilib.
Layihə çərçivəsində ilk təlim Karyera və məzunlarla iş Mərkəzinin karyera planlaşdırılması üzrə məsləhətçisi Pərvanə Babayeva tərəfindən həyata keçirilib. Açılış görüşü və təlim zamanı iştirakçılara karyera planlaması, CV və rezüme anlayışları, əmək bazarında uğurlu müraciət üçün əsas yanaşmalar, həmçinin işəgötürənlərin gözləntiləri barədə praktik və nəzəri məlumatlar təqdim olunub. İnteraktiv formatda təşkil olunan onlayn təlimdə müzakirələr aparılıb, praktiki tapşırıqlar icra olunub.
Layihənin məqsədi BDU məzunlarının əmək bazarına daha hazırlıqlı şəkildə çıxışını təmin etmək, onların karyera alətlərini gücləndirmək və peşəkar istiqamətdə düzgün yol xəritəsi formalaşdırmalarına dəstək olmaqdır. Layihə əsasən onlayn formatda keçirilir və mentorluq xidməti, praktiki təlimlər, şəbəkələşmə imkanlarını əhatə edir. Qeyd edək ki, keçirilmiş sorğular və müsahibə mərhələsinin nəticələrinə əsasən, 30 nəfər BDU məzunu layihədə iştirak hüququ qazanıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_6c6f446891135ae7b1f17a897_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) для выпускников 2023–2025 годов запущен проект по развитию карьеры «Career frame».
Первое обучение в рамках проекта провела Парвана Бабаева - консультант Центра карьеры и работы с выпускниками.
В ходе обучения участникам была предоставлена практическая и теоретическая информация по планированию карьеры, концепциям составления резюме, основным подходам к успешному выходу на рынок труда, а также ожиданиям работодателей. В рамках онлайн-тренинга, организованного в интерактивном формате, проводились дискуссии и выполнялись практические задания.
Цель проекта – обеспечить более подготовленный выход выпускников БГУ на рынок труда, укрепить их карьерные инструменты и помочь им сформировать правильную дорожную карту в профессиональном направлении.
Проект проводится преимущественно в онлайн-формате и включает в себя услуги наставничества, практическое обучение и возможности для сетирования. Следует отметить, что по результатам опросов и интервью к участию в проекте были допущены 30 выпускников БГУ.