bp-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə üzrə regional prezidenti Cio Kristofoli ötən il bp və tərəfdaş şirkətlərin dəstəyi ilə əsaslı təmir olunan BDU-nun Faydalı qazıntılar muzeyinin fəaliyyəti ilə tanış olub. Bildirilib ki, məkan kitabxana-muzey-tədris laboratoriyası kimi fəaliyyət göstərir. 1997-ci ildən akademik Musa Əliyev adına kabinetin fəaliyyət göstərdiyi Muzeydə əsaslı təmir zamanı akademikin şəxsi kitabxanası rəqəmsallaşdırılaraq müəllim və tələbələrin ixtiyarına verilib.
Qonaq bp-nin dəstəyi ilə muzeydə yaradılan rəqəmsal tədris şəraitini yüksək qiymətləndirib.
Qeyd edək ki, 1944-cü ildə yaradılan Muzey ötən il bp və şirkətin Azəri-Çıraq-Günəşli, Bakı-Tbilisi-Ceyhan, Şahdəniz və Cənubi Qafqaz Boru Kəməri layihələrindəki tərəfdaşlarının (“SOCAR”, “TPAO”, “LUKOİL”, “SGC”, “NİCO”, “MOL”, “İNPEX”, “ExxonMobil”, “İTOCHU”, “ONGC Videsh”, “Eni”, “MVM” və “TotalEnergies”) dəstəyi ilə əsaslı təmir olunub.

Региональный президент bp по Азербайджану, Грузии и Турции Джио Кристофоли ознакомился с деятельностью Музея полезных ископаемых Бакинского государственного университета (БГУ), который был капитально отремонтирован в прошлом году при поддержке bp и компаний-партнеров.
Отмечено, что это помещение функционирует как библиотека-музей-учебная лаборатория. В ходе реконструкции музея, где с 1997 года функционирует кабинет имени академика Мусы Алиева, личная библиотека академика была оцифрована и предоставлена в распоряжение преподавателей и студентов.
Гость высоко оценил цифровые учебные условия, созданные в музее при поддержке bp.
Отметим, что музей, основанный в 1944 году, в прошлом году подвергся масштабной реконструкции при поддержке bp и партнеров компании в проектах «Азери-Чираг-Гюнешли», Баку-Тбилиси-Джейхан, «Шахдениз» и Южно-Кавказский трубопровод (SOCAR, TPAO, LUKOIL, SGC, NICO, MOL, INPEX, ExxonMobil, ITOCHU, ONGC Videsh, Eni, MVM и TotalEnergies).