“SİMA İmza” və “Baku Electronics”dən yenilik - Mağazaya getmədən imzala!
“SİMA İmza” və “Baku Electronics”dən yenilik - Mağazaya getmədən imzala! “SİMA İmza” və “Baku Electronics”dən yenilik - Mağazaya getmədən imzala!
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza “Baku Electronics” şirkətinin onlayn mağazasına inteqrasiya edilib.
Artıq müştərilər onlayn hissəli alış-veriş zamanı müqavilələrini mağazaya getmədən “SİMA İmza” vasitəsilə elektron şəkildə imzalaya biləcəklər.
Bu tərəfdaşlıq müqavilələrin daha sürətli və təhlükəsiz formada rəqəmsal imzalanmasını təmin edir, müştəri məlumatlarını etibarlı şəkildə qoruyur. Eyni zamanda sənədlərin itmə riskini aradan qaldırır və kağız istifadəsini azaldaraq ətraf mühitə mənfi təsiri minimuma endirir.
Məlumat üçün bildirək ki, müştəri və mağaza arasında “SİMA İmza” ilə bağlanılmış elektron müqavilə kağız müqavilə ilə eyni hüquqi qüvvəyə malikdir. “SİMA İmza” və “Baku Electronics” bu yeniliklə müştəri təcrübəsini daha müasir etmək və ölkədə rəqəmsal xidmətlərin inkişafını sürətləndirmək məqsədi daşıyır.
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən 2022-ci ildə yaradılıb. Rəqəmsal imza əldə etmək üçün xidmət məntəqəsinə getmədən, olduğunuz yerdən “SİMA İmza” mobil tətbiqini smartfona yükləyib bir dəfə qeydiyyatdan keçmək kifayətdir. Hazırda tətbiqin yüklənilmə sayı 6 milyondan çoxdur.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_bc1b1ecd9f895021fb594f88d_o.jpg
Customers can now electronically sign their installment purchase agreements using “SİMA İmza” without visiting the store.
This partnership enables faster and more secure digital signing of contracts while reliably protecting customer data. It also eliminates the risk of losing physical documents and reduces paper consumption, thereby minimizing negative environmental impact.
It should be noted that an electronic agreement signed with “SİMA İmza” between the customer and the store holds the same legal force as a paper contract. With this innovation, “SİMA İmza” and Baku Electronics aim to modernize the customer experience and accelerate the development of digital services in the country.
About SİMA İmza
SİMA, the next-generation digital signature, was created in 2022 by “AzInTelecom” LLC, a company within AZCON Holding. To obtain a digital signature, there is no need to visit a service center — simply download the “SİMA İmza” mobile app to your smartphone and complete a one-time registration from wherever you are. Currently, the application has been downloaded more than 6 million times.