https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_3f44e9132a7a298b102697c4b_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Kitabxanasının təşkilatçılığı ilə “Xocalı soyqırımı – yaddaşlardan silinməyən ağrı” adlı foto və kitab sərgisi açılıb.
Sərgidə Azərbaycan, ingilis və rus dillərində Xocalı faciəsinin tarixi həqiqətlərini, Ermənistanın hərbi-siyasi təcavüzünü və işğalçılıq siyasətini faktlarla əks etdirən 50-dək kitab nümayiş olunur.
Bura “Azərbaycanlıların soyqırımı: tarixin qanlı salnaməsi”, “Vətən harayı”, “Erməni terroru”, “Xocalı soyqırımı”, “Qarabağ düyünü” kimi kitablar daxildir.
Sərgidə həmçinin Xocalı faciəsinin dəhşətlərini əks etdirən 30-dək tarixi fotoşəkil də təqdim olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_3f44e9132a7a298b102697c4b_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) проходит фото- и книжную выставка под названием «Геноцид в Ходжалы – боль, которая не стирается из памяти», организованная Научной библиотекой вуза.
На выставке представлено около 50 книг на азербайджанском, английском и русском языках, отражающих исторические факты Ходжалинской трагедии, военно-политическую агрессию Армении и оккупационную политику.
Среди них такие книги, как «Azərbaycanlıların soyqırımı: tarixin qanlı salnaməsi», «Vətən harayı», «Erməni terroru», «Xocalı soyqırımı», «Qarabağ düyünü».
На выставке также представлено около 30 исторических фотографий, отражающих ужасы Ходжалинской трагедии.