https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_0792d1802e238b4884c43e30c_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin ( BDU) Biologiya fakültəsinin IV kurs tələbəsi Xədicə Zeynallı Bakıda keçirilən kapoeyra üzrə ölkə kubokunda uğurlu nəticə əldə edib. Yarış Azərbaycan Kapoeyra Federasiyası və Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakının 2026-cı il üçün “Dünyanın İdman Paytaxtı” seçilməsi münasibətilə təşkil olunub.
Turnirdə ölkənin müxtəlif bölgələrini təmsil edən klublar və nümayəndəliklər iştirak edib, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər arasında müxtəlif kateqoriyalar üzrə yarışlar keçirilib.
Yekun nəticələrə əsasən, Xədicə Zeynallı 16+ yaş peşəkar qrup üzrə birinci yerə layiq görülüb, həmçinin yarışın ən yaxşı qadın idmançısı kimi fərqlənib.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_0792d1802e238b4884c43e30c_o.jpg
Студентка биологического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) Хадиджа Зейналлы на кубке страны по капоэйре добилась успешного результата. Соревнования были организованы совместно Федерацией капоэйры Азербайджана и Министерством молодежи и спорта по случаю выбора Баку в качестве «Мировой спортивной столицы» 2026 года.
В турнире приняли участие клубы и делегации, представляющие различные регионы страны, и соревнования проводились в различных категориях.
По итогам соревнований Хадиджа Зейналлы заняла первое место в профессиональной возрастной группе 16+, а также была признана лучшей спортсменкой соревнований.