https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_6b9c40efd1d187517346949d0_o.jpg
Dünya şöhrətli prodüser və DJ Kelvin Harris 2026-cı il Formula 1 Azərbaycan Qran Prisinin açılış gecəsinin əsas ulduzu olacaq. 24 sentyabr tarixində Bakıda keçiriləcək yarış həftəsonunun 10 illik yubileyi möhtəşəm şou ilə start götürəcək və bu unudulmaz gecəyə Kelvin Harrisin enerjisi damğa vuracaq.
Elektron musiqinin aparıcı simalarından biri kimi Kelvin Harris hit-paradları fəth edən mahnıları, fərqli janrları bir araya gətirən uğurlu əməkdaşlıqları və milyonlarla azarkeşi cəlb edən canlı performansları ilə tanınır. Onun repertuarında Rihanna, The Weeknd, Frenk Ouşn, Miqos, Farrell Uilyams, Keyti Perri və Trevis Skott kimi ulduzlarla hazırlanmış dünya miqyaslı hitlər yer alır və bu, onun çıxışını hər yaşdan olan tamaşaçılar üçün xüsusi edir.
Karyerası boyunca əldə etdiyi möhtəşəm nailiyyətlər Kelvin Harrisi sənayenin zirvəsinə yüksəldib. O, “We Found Love” mahnısına görə Qremmi mükafatına layiq görülüb, ümumilikdə altı dəfə bu mükafata namizəd olub, həmçinin BRIT Awards və MTV Video Music Awards kimi nüfuzlu platformalarda dəfələrlə diqqət mərkəzində olub. Bakıda keçiriləcək bu möhtəşəm çıxış yubiley ilinin əsas hadisələrindən biri kimi yadda qalacaq və azarkeşlərə dinamik, parlaq və yüksək səviyyəli əyləncə vəd edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_6b9c40efd1d187517346949d0_o.jpg
Baku City Circuit с радостью сообщает, что Кельвин Харрис станет главным артистом первого вечера Гран-при Азербайджана Формулы-1 2026 года. Выступление всемирно известного продюсера, диджея и автора песен состоится 24 сентября 2026 года в рамках юбилейного, десятого гоночного уик-энда в Баку. Участие одного из самых узнаваемых имен в мировой музыке ознаменует торжественное открытие мероприятия.
Кельвин Харрис остается одной из ключевых фигур в современной танцевальной музыке. Он известен своими хитами, занимающими первые строчки чартов, масштабными коллаборациями на стыке жанров и выступлениями на крупнейших фестивалях мира. Его дискография включает треки, записанные совместно с такими звездами, как Рианна, The Weeknd, Фрэнк Оушен, Migos, Фаррелл Уильямс, Кэти Перри и Трэвис Скотт, что обеспечивает его творчеству признание у самой широкой международной аудитории.
Помимо коммерческого успеха, Харрис заслужил высокое признание в индустрии на протяжении всей своей карьеры. Он является лауреатом премии «Грэмми» за композицию «We Found Love» и в общей сложности имеет шесть номинаций на эту награду. Также музыкант неоднократно номинирован на премии BRIT Awards и MTV Video Music Awards.
Участие артиста такого уровня значительно повышает международный статус развлекательной программы четверга и дополняет впечатления болельщиков от юбилейной гонки Баку.