Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) 2026-cı ilin may ayında bayram və tətil günlərində Naxçıvana səfər etməyi planlaşdıran sərnişinlərə biletlərini əvvəlcədən əldə etməyi tövsiyə edir.
Bayram günləri ilə əlaqədar olaraq 9-11 və 27-31 may 2026-cı il tarixlərində Bakı–Naxçıvan–Bakı marşrutu üzrə uçuşlara tələbatın artacağı gözlənilir. Qeyd olunan dövrdə sözügedən marşrut üzrə gün ərzində 8 müntəzəm reysin (gediş-gəliş 16 reys) həyata keçirilməsi planlaşdırılır. Artan sərnişin tələbatını qarşılamaq məqsədilə qeyd olunan tarixlərdə gün ərzində 5-10 əlavə reysin (gediş gəliş 10-20 reys) həyata keçirilməsi də nəzərdə tutulur. Qeyd edək ki, əlavə reyslərin sayı müvafiq günün tələbatına uyğun şəkildə təyin olunur.
Bununla belə, biletlərin səyahət tarixindən öncə alınması həm sərnişinlər üçün daha rahat planlaşdırma imkanı yaradır, həm də uçuşların daha səmərəli təşkili baxımından məqsədəuyğun hesab olunur.
Aviabiletləri rəsmi veb-səhifədən, aviaşirkətin mobil tətbiqindən, həmçinin AZAL-ın kassalarından əldə etmək mümkündür.

Azerbaijan Airlines (AZAL) recommends that passengers planning to travel to Nakhchivan during the public holidays and weekends in May 2026 purchase their tickets in advance.
Due to the holiday period, increased demand is expected on the Baku–Nakhchivan–Baku route. On May 9–11 and May 27–31, 2026, a total of 8 regular flights per day (16 round-trip flights) are scheduled to operate. To meet the growing passenger demand, an additional 5 to 10 flights per day (10–20 round-trip flights) are also planned. It should be noted that the number of additional flights will be determined based on demand for each specific day.
At the same time, purchasing tickets in advance allows passengers to plan their trips more conveniently and contributes to the efficient organization of air transportation.
Tickets can be purchased via the airline’s official website, mobile application, as well as at AZAL ticket offices.