Qazaxıstan Səfirliyi «Mir» DTRŞ-nin milli nümayəndəliyinin Azərbaycandakı kollektivini 30 illik yubiley münasibətilə təbrik edib
Qazaxıstan Səfirliyi «Mir» DTRŞ-nin milli nümayəndəliyinin Azərbaycandakı kollektivini 30 illik yubiley münasibətilə təbrik edib Qazaxıstan Səfirliyi «Mir» DTRŞ-nin milli nümayəndəliyinin Azərbaycandakı kollektivini 30 illik yubiley münasibətilə təbrik edib
3 noyabr 2022-ci il tarixində Qazaxıstanın Bakıdakı Səfirliyində «Mir» DTRŞ-nin milli nümayəndəliyinin Azərbaycandakı yaradıcı kollektivinə teleradio şirkətinin və iki ölkə arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyi münasibətilə Fəxri Fərmanlar təqdim edilib.
Təbrik çıxışında Səfir Serjan Abdıkarimov «Mir» DTRŞ-nin rəhbərliyinə və əməkdaşlarına yüksək peşəkar informasiya fəaliyyətinə, şərəfli uzunmüddətli işinə, MBD ölkələri arasında dostluğun və əməkdaşlığın möhkəmlənməsinə verdiyi töhfələrə, o cümlədən Səfirlik fəaliyyətinin işıqlandırılmasına görə təşəkkürlərini bildirib.
Diplomat Birlik dövlətlərin və xalqların siyasi, sosial-iqtisadi və mədəni-humanitar inkişafı ilə qarşılıqlı tanış olmasına yönəlmiş informasiya-analitik, elmi-maarifləndirici, əyləncə proqramların və uşaq verilişlərin yüksək səviyyəsini qeyd edib.
Səfir vurğulayıb ki, «Mir» evlərə, ailələrə və insanların qəlblərinə xoşbəxtlik gətirir.
Öz növbəsində, «Mir» DTRŞ-nin Azərbaycan nümayəndəliyinin Direktoru İlqar Paşazadə kollektiv adından Səfirliyə və qardaş qazax xalqına şirkətin fəaliyyətinə verilən yüksək qiymətinə görə təşəkkürünü bildirib. Azərbaycanın əməkdar jurnalisti «Mir» DTRŞ-nin yaradılması ilə bağlı ilk ideyası Qazaxıstan tərəfindən irəli sürüldüyünü və bütün bu illər ərzində ölkə tərəfindən şirkətin fəaliyyəti üçün bütün tələb olunan dəstəyinin göstərdiyini xatırladıb.
Fəxri Fərmanla həmçinin baş redaktor xanım Nərmin Abasova və onun müavini xanım Xəyalə Yusibzadə təltif olunublar.

Посольство Казахстана поздравило коллектив Национального представительства МТРК «Мир» в Азербайджане с 30-летним юбилеем
Посольство Казахстана поздравило коллектив Национального представительства МТРК «Мир» в Азербайджане с 30-летним юбилеем Посольство Казахстана поздравило коллектив Национального представительства МТРК «Мир» в Азербайджане с 30-летним юбилеем
3 ноября 2022 года в Посольстве Казахстана в Баку состоялось вручение Почетных грамот творческому коллективу Национального представительства МТРК «Мир» в Азербайджане по случаю 30-летия создания телерадиокомпании и установления дипломатических отношений между двумя странами.
В своей поздравительной речи Посол Сержан Абдыкаримов поблагодарил руководство и сотрудников МТРК “Мир” за высокую профессиональную информационную деятельность, благородный многолетний труд, большой вклад в укреплении дружбы и сотрудничества между странами СНГ, а также освещение деятельности Посольства.
Дипломат отметил высокий уровень информационно-аналитических, научно-познавательных, развлекательных программ и детских передач, направленных на взаимное ознакомление с политическим, социально-экономическим и культурно-гуманитарным развитием государств и народов Содружества.
Посол подчеркнул, что «МИР» приносит счастье в дома, семьи и сердца людей.
В свою очередь, Директор азербайджанского представительства МТРК «Мир» Ильгар Пашазаде от имени всего коллектива выразил благодарность Посольству и всему братскому казахскому народу за высокую оценку деятельности компании. Заслуженный журналист Азербайджана напомнил,  что первоначальная идея создания МТРК «Мир» была выдвинута Казахстаном, и все эти годы страна оказывала всю необходимую поддержку работе компании.
Почетной грамотой были также награждены главный редактор г-жа Нармин Абасова и ее заместитель г-жа Хаяла Юсибзаде.