https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_624c1d1a91cedc65fe8574976_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Asiya İnfrastruktur İnvestisiya Bankının baş direktoru xanım Syaohon Yan ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı nəqliyyat sistemlərinin uzunmüddətli davamlılığı, çevikliyi və dayanıqlılığının təmin olunması üçün investisiya yanaşmaları müzakirə edilib.
Bankla tərəfdaşlıq çərçivəsində layihələr üzrə əldə olunan maliyyələşmə, eləcə də yeni təşəbbüslər üzrə texniki və maliyyə imkanlarının araşdırılması və gələcək mərhələlərdə nəzərdə tutulan investisiya perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_624c1d1a91cedc65fe8574976_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with Ms. Xiaohong Yang, Director General of the Public Sector Clients Department at the Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB).
The meeting focused on investment approaches aimed at ensuring the long-term sustainability, resilience, and adaptability of transport systems.
Views were exchanged on financing secured for projects under the Bank’s partnership framework, as well as on exploring technical and financial opportunities for new initiatives and the investment prospects envisaged for future stages.