https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_624c1d1a91cedc65fe8574976_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Asiya İnfrastruktur İnvestisiya Bankının baş direktoru xanım Syaohon Yan ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı nəqliyyat sistemlərinin uzunmüddətli davamlılığı, çevikliyi və dayanıqlılığının təmin olunması üçün investisiya yanaşmaları müzakirə edilib.
Bankla tərəfdaşlıq çərçivəsində layihələr üzrə əldə olunan maliyyələşmə, eləcə də yeni təşəbbüslər üzrə texniki və maliyyə imkanlarının araşdırılması və gələcək mərhələlərdə nəzərdə tutulan investisiya perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_624c1d1a91cedc65fe8574976_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с генеральным директором Азиатского банка инфраструктурных инвестиций Сяохун Ян.
В ходе встречи были обсуждены инвестиционные подходы для обеспечения долгосрочной устойчивости, гибкости и стабильности транспортных систем.
Состоялся обмен мнениями о финансировании, полученном по проектам в рамках партнерства с банком, а также об изучении технических и финансовых возможностей по новым инициативам и инвестиционных перспективах, предусмотренных на будущих этапах.