https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_5f21e31cc4e0cb64953f004ea_o.jpg
“AzerGold” QSC-də irsi və qazanılmış qan xəstəliklərindən əziyyət çəkən uşaqlara dəstək məqsədilə növbəti qanvermə aksiyası təşkil olunub.
Aksiyada qurumun mərkəzi aparatı və törəmə müəssisəsi olan “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC-nin əməkdaşları könüllü donor qismində iştirak ediblər.
Tədbir Səhiyyə Nazirliyinin Respublika Qan Bankının xüsusi tibb briqadasının həkim-hematoloqları tərəfindən sanitar-gigiyenik qaydalara uyğun şəkildə həyata keçirilib. Qanvermədən əvvəl donorlar tibbi müayinədən keçiblər.
Aksiya çərçivəsində toplanan qan ehtiyatı laborator müayinədən sonra talassemiya, hemofiliya və leykozdan əziyyət çəkən uşaqların müalicəsində istifadə olunmaq üçün Respublika Qan Bankına təhvil veriləcək.
Qeyd edək ki, cari il ərzində “AzerGold” QSC tərəfindən sosial məsuliyyət fəaliyyəti çərçivəsində həssas qruplara, xüsusilə uşaqlara dəstək yönümlü layihə və aksiyaların təşkili davam etdiriləcək.

В ЗАО «AzerGold» прошла традиционная акция по сдаче крови В ЗАО «AzerGold» прошла традиционная акция по сдаче крови
В ЗАО «AzerGold» была организована очередная акция по сдаче крови с целью поддержки детей, страдающих наследственными и приобретенными заболеваниями крови.
В акции в качестве добровольных доноров приняли участие сотрудники центрального аппарата структуры и её дочернего предприятия — ООО «Daşkəsən Dəmir Filiz».
Мероприятие было проведено врачами-гематологами специальной медицинской бригады Республиканского банка крови Министерства здравоохранения в соответствии с санитарно-гигиеническими правилами. Перед сдачей крови доноры прошли медицинский осмотр.
Запас крови, собранный в рамках акции, после лабораторного исследования будет передан в Республиканский банк крови для использования в лечении детей, страдающих талассемией, гемофилией и лейкозом.
Отметим, что в течение текущего года ЗАО «AzerGold» в рамках своей деятельности в сфере социальной ответственности продолжит организацию проектов и акций, направленных на поддержку уязвимых групп населения, в частности детей.