https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_5f21e31cc4e0cb64953f004ea_o.jpg
“AzerGold” QSC-də irsi və qazanılmış qan xəstəliklərindən əziyyət çəkən uşaqlara dəstək məqsədilə növbəti qanvermə aksiyası təşkil olunub.
Aksiyada qurumun mərkəzi aparatı və törəmə müəssisəsi olan “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC-nin əməkdaşları könüllü donor qismində iştirak ediblər.
Tədbir Səhiyyə Nazirliyinin Respublika Qan Bankının xüsusi tibb briqadasının həkim-hematoloqları tərəfindən sanitar-gigiyenik qaydalara uyğun şəkildə həyata keçirilib. Qanvermədən əvvəl donorlar tibbi müayinədən keçiblər.
Aksiya çərçivəsində toplanan qan ehtiyatı laborator müayinədən sonra talassemiya, hemofiliya və leykozdan əziyyət çəkən uşaqların müalicəsində istifadə olunmaq üçün Respublika Qan Bankına təhvil veriləcək.
Qeyd edək ki, cari il ərzində “AzerGold” QSC tərəfindən sosial məsuliyyət fəaliyyəti çərçivəsində həssas qruplara, xüsusilə uşaqlara dəstək yönümlü layihə və aksiyaların təşkili davam etdiriləcək.

Another blood donation campaign was organized at "AzerGold" CJSC to support children suffering from hereditary and acquired blood diseases.
Employees of the company's central office and its subsidiary, "Daşkəsən Dəmir Filiz" LLC, participated in the campaign as voluntary donors.
The event was carried out in accordance with sanitary and hygienic regulations by hematologists from a special medical brigade of the Republican Blood Bank of the Ministry of Health. Prior to donating blood, the donors underwent a comprehensive medical examination.
The blood supply collected during the campaign will be handed over to the Republican Blood Bank to be used in the treatment of children suffering from thalassemia, hemophilia, and leukemia after undergoing laboratory testing.
It should be noted that within the framework of its corporate social responsibility (CSR) activities, "AzerGold" CJSC will continue to organize projects and campaigns aimed at supporting vulnerable groups, especially children, throughout the current year.