https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9562615e5645019763ba62038_o.jpg
İyunun 27-də Milli Gimnastika Arenasında təşkil olunacaq UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV vs TORRES turnirinin ikinci əsas döyüşündə orta çəkidə Şarabutdin "Şara Bullet" Maqomedov (Rusiya) braziliyalı Miçel Pereyra ilə üz-üzə gələcək.
“Pirat” ləqəbi ilə tanınan Şara Bullet qarşıdakı döyüş barədə danışıb və azarkeşləri Milli Gimnastika Arenasını keçiriləcək turnirə dəvət edib:
“Döyüşə hazıram və iyunun 27-nə qədər tam ideal formada olacağam. Azərbaycanda parlaq qələbə qazanmağıma heç nə mane ola bilməz. Azərbaycan tamaşaçısı mənim üçün doğmadır. Azərbaycanda və ümumiyyətlə bütün Qafqazda insanlar mənə azarkeşlik edəcəklər. Mən Xəzər dənizinin piratıyam. Məni dəstəkləyən hər kəsi arenaya dəvət edirəm. Qələbəni birlikdə qazanacağıq.
Keçən il UFC turnirinin Azərbaycanda keçiriləcəyi məlum olanda mən Dağıstanda təlim-məşq toplanışında idim. Dərhal menecerimlə əlaqə saxlayıb Bakıda döyüşmək istədiyimi bildirdim. Axı Bakı çox yaxındır. Amma həmin vaxt alınmadı. Şadam ki, bu dəfə mümkün oldu.
Əminəm ki, bu dəfəki turnir daha yüksək səviyyədə keçəcək. Çünki artıq Azərbaycanın bu sahədə daha çox təcrübəsi var. Mən möhtəşəm turnir gözləyirəm. Bakıda döyüşəcək əksər idmançılar ayaqüstü döyüşə üstünlük verirlər. Əsas döyüşdə Rafael Fiziyev çıxış edəcək. Deməli, azarkeşləri əsl şou gözləyir.
İyunun 27-də Milli Gimnastika Arenasında azarkeşlərin məni böyük coşqu ilə dəstəkləyəcəyini gözləyirəm. Ona görə də soyuqqanlılığı itirməməliyəm, ehtiyatsız hücumlara keçməməliyəm. Ağıllı döyüşməli və eyni zamanda tamaşaçılara şou göstərməliyəm.
Mən həmişə döyüşü vaxtından əvvəl bitirməyə çalışıram. Bu dəfə də məqsədim budur. İstəyirəm ki, qalib elan olunanda rəqibim ayaq üstə dura bilməsin.
Mən azərbaycanlı döyüşçülərlə məşq etmişəm. Tez-tez Taylandda birlikdə məşq edirdik, bir-birimizi dəstəkləyirik. Azərbaycanlı döyüşçü Alovsat Məmiyev mənim dostumdur. Biz MMA-da birlikdə başlamışıq. İdmanda məni azərbaycanlılarla çox şey bağlayır. İdmanın gözəlliyi də elə bundadır. Çünki idman birləşdirir”, – deyə o bildirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9562615e5645019763ba62038_o.jpg
Шарабутдин «Шара Буллет» Магомедов, который 27 июня сразится в соглавном событии турнира UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV vs TORRES против бразильца Мишеля Перейры, рассказал о предстоящем поединке и призвал болельщиков заполнить Национальную гимнастическую арену.
«Я готов к бою в Баку. К 27 июня буду в отличной форме. В таком случае мне ничто не помешает одержать яркую победу в Азербайджане. Я считаю, что в Азербайджане — моя родная публика. Люди здесь, как и на всём Кавказе, будут болеть за меня. Я — пират Каспийского моря.
Хочу пригласить на арену всех болельщиков, которые поддерживают меня. Прошу всех заполнить Национальную гимнастическую арену, и вместе мы обязательно победим.
Когда в прошлом году стало известно, что турнир UFC пройдёт в Азербайджане, я находился на сборах в Дагестане. Первым делом позвонил своему менеджеру и попросил организовать мне бой в Баку. Это ведь совсем рядом. Тогда не получилось, но я рад, что всё удалось сейчас.
Уверен, что в этот раз турнир получится ещё более зрелищным. В Азербайджане уже стало больше опыта в организации таких событий. Я ожидаю очень яркий турнир. Большинство бойцов, которые выступят в Баку, предпочитают драться в стойке. В главном бою выступит Рафаэль Физиев — а это значит, что зрителей ждёт настоящее шоу.
Я ожидаю, что 27 июня в Национальной гимнастической арене фанаты будут горячо поддерживать меня. Поэтому для меня важно не потерять хладнокровие и не бросаться безрассудно вперёд, а придерживаться плана на бой. Я должен драться умно и при этом радовать публику.
Я всегда стараюсь завершить бой досрочно. Такую же цель ставлю перед собой и сейчас. Большинство моих поединков заканчивались досрочно. Хочу сделать так, чтобы мой соперник не смог стоять на ногах в момент объявления победителя.
Я тренировался с азербайджанскими бойцами. Мы часто работали вместе в Таиланде, поддерживаем друг друга. Азербайджанский боец Аловсат Мамиев — мой друг и товарищ. Мы вместе начинали путь в ММА. Меня многое связывает с азербайджанцами в спорте. В этом и заключается красота спорта», — сказал он.