https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9562615e5645019763ba62038_o.jpg
İyunun 27-də Milli Gimnastika Arenasında təşkil olunacaq UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV vs TORRES turnirinin ikinci əsas döyüşündə orta çəkidə Şarabutdin "Şara Bullet" Maqomedov (Rusiya) braziliyalı Miçel Pereyra ilə üz-üzə gələcək.
“Pirat” ləqəbi ilə tanınan Şara Bullet qarşıdakı döyüş barədə danışıb və azarkeşləri Milli Gimnastika Arenasını keçiriləcək turnirə dəvət edib:
“Döyüşə hazıram və iyunun 27-nə qədər tam ideal formada olacağam. Azərbaycanda parlaq qələbə qazanmağıma heç nə mane ola bilməz. Azərbaycan tamaşaçısı mənim üçün doğmadır. Azərbaycanda və ümumiyyətlə bütün Qafqazda insanlar mənə azarkeşlik edəcəklər. Mən Xəzər dənizinin piratıyam. Məni dəstəkləyən hər kəsi arenaya dəvət edirəm. Qələbəni birlikdə qazanacağıq.
Keçən il UFC turnirinin Azərbaycanda keçiriləcəyi məlum olanda mən Dağıstanda təlim-məşq toplanışında idim. Dərhal menecerimlə əlaqə saxlayıb Bakıda döyüşmək istədiyimi bildirdim. Axı Bakı çox yaxındır. Amma həmin vaxt alınmadı. Şadam ki, bu dəfə mümkün oldu.
Əminəm ki, bu dəfəki turnir daha yüksək səviyyədə keçəcək. Çünki artıq Azərbaycanın bu sahədə daha çox təcrübəsi var. Mən möhtəşəm turnir gözləyirəm. Bakıda döyüşəcək əksər idmançılar ayaqüstü döyüşə üstünlük verirlər. Əsas döyüşdə Rafael Fiziyev çıxış edəcək. Deməli, azarkeşləri əsl şou gözləyir.
İyunun 27-də Milli Gimnastika Arenasında azarkeşlərin məni böyük coşqu ilə dəstəkləyəcəyini gözləyirəm. Ona görə də soyuqqanlılığı itirməməliyəm, ehtiyatsız hücumlara keçməməliyəm. Ağıllı döyüşməli və eyni zamanda tamaşaçılara şou göstərməliyəm.
Mən həmişə döyüşü vaxtından əvvəl bitirməyə çalışıram. Bu dəfə də məqsədim budur. İstəyirəm ki, qalib elan olunanda rəqibim ayaq üstə dura bilməsin.
Mən azərbaycanlı döyüşçülərlə məşq etmişəm. Tez-tez Taylandda birlikdə məşq edirdik, bir-birimizi dəstəkləyirik. Azərbaycanlı döyüşçü Alovsat Məmiyev mənim dostumdur. Biz MMA-da birlikdə başlamışıq. İdmanda məni azərbaycanlılarla çox şey bağlayır. İdmanın gözəlliyi də elə bundadır. Çünki idman birləşdirir”, – deyə o bildirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_9562615e5645019763ba62038_o.jpg
Russian middleweight Sharabutdin “Shara Bullet” Magomedov is set to face Brazil’s Michel Pereira in the co-main event of UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV vs. TORRES, taking place on June 27 at the National Gymnastics Arena in Baku.
Known as “The Pirate,” Magomedov shared his excitement for the upcoming bout and called on fans to fill the arena.
“I am ready for this fight, and by June 27, I will be in peak condition,” Magomedov said. “Nothing will stop me from putting on a spectacular performance in Azerbaijan. I feel right at home here. I know the people of Azerbaijan and across the Caucasus will be in my corner. I am the Pirate of the Caspian, and I invite everyone who supports me to pack the arena. Together, we’ll secure this win.”
Reflecting on his journey to this event, Magomedov added: “When I heard last year that the UFC was coming to Azerbaijan, I was at a training camp in Dagestan. I immediately called my manager and asked him to get me a spot on the Baku card. Baku is very close to home for me. It didn’t work out back then, but I’m thrilled that it’s finally happening now.”
Magomedov expects a high-level event: “I’m certain this event will be even bigger and more exciting than expected, especially since Azerbaijan has gained so much experience hosting major international events. I’m looking forward to an amazing fight card. Most of the athletes competing here are strikers, and with Rafael Fiziev headlining the event, the fans are guaranteed a real show.”
Regarding his tactical approach, the "Pirate" noted: “I expect incredible support at the National Gymnastics Arena on June 27. Because of that energy, I have to stay calm and not rush in recklessly. I need to fight smart while still putting on a show for the crowd.”
He remains focused on a dominant finish: “I always hunt for the finish, and this fight will be no different. My goal is for my opponent to be unable to stand when the winner is announced.”
Magomedov also highlighted his deep ties to the local fighting scene. “I’ve trained with Azerbaijani fighters for a long time; we often worked together in Thailand and we continue to support one another. Alovsat Mamiyev is a close friend of mine—we started our MMA journeys together. I have many connections with Azerbaijanis through this sport, and that is the beauty of it: sport brings people together.”