https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_5c56471d498b83b0269164097_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin (EMTA) İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov və SOCAR-ın “Azəriqaz” İstehsalat Birliyinin (İB) baş direktoru Azər Məmmədov arasında hər iki qurumun rəhbər heyətinin iştirakı ilə görüş keçirilib.
Görüş zamanı “Qaz təchizatı haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunundan irəli gələn vəzifələrin icrası ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Bununla yanaşı, müvafiq rəqəmsallaşma layihələri müzakirə olunub. Həmçinin, tərəflər qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə toxunaraq, qurumlararası əlaqələrin daha da genişləndirilməsi istiqamətində birgə fəaliyyətin əhəmiyyətini vurğulayıblar.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_5c56471d498b83b0269164097_o.jpg
A meeting was held between Chairman of the Board of the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) Samir Akhundov and General Director of SOCAR’s Azerigas Production Union (PU) Azer Mammadov, with the participation of the management staff from both institutions.
During the meeting, an exchange of views took place regarding the implementation of tasks arising from the Law of the Republic of Azerbaijan “On Gas Supply”.
In addition, digitalization projects were discussed. Touching upon other issues of mutual interest, the parties also emphasized the importance of joint activities aimed at further expanding inter-institutional relations.