“AzerGold” QSC Göygöldə yerli icmalarla növbəti görüş keçirib
“AzerGold” QSC Göygöldə yerli icmalarla növbəti görüş keçirib “AzerGold” QSC Göygöldə yerli icmalarla növbəti görüş keçirib
“AzerGold” QSC-nin Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsinin üzvləri Göygöl rayonunda yerli sakinlərlə növbəti görüşünü keçirib. Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə təşkil olunan görüşdə Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vüqar Novruzov, “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini, KSM Komitəsinin üzvü İlqar Cəlilov, eləcə də komitənin digər üzvləri iştirak ediblər.
Görüşə Səhmdar Cəmiyyətinin hazırda hasilat işləri həyata keçirdiyi “Tülallar” qızıl mədənin yaxınlığında yerləşən Tülallar və Zurnabad kəndlərinin sakinləri qatılıblar.
Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vüqar Novruzov “AzerGold” QSC-nin həyata keçirdiyi layihələrin rayonun sosial-ictimai və iqtisadi həyatında mühüm rol oynadığını vurğulayıb, görülən işləri yüksək qiymətləndirərək təşəkkürünü ifadə edib.
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini, KSM Komitəsinin üzvü İlqar Cəlilov “Tülallar” qızıl mədəninin istismara verilməsi ilə bölgədə məşğulluğun artmasını, Cəmiyyətin fəaliyyəti nəticəsində 168 nəfər Göygöl rayon sakininin daimi işlə təmin edildiyini vurğulayıb.
Görüşdə Göygöl rayon əhalisinin rifah halının ildən ilə daha da yaxşılaşdırılması üçün atılan addımlardan və cari il ərzində uğurla həyata keçirilmiş layihələr ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb. Xüsusi ilə Göygöl rayonunun Tülallar, Zurnabad, Topalhəsənli və Gəncə kəndlərinin, eləcə də rayonun digər yaşayış məntəqələrinin 436 sakinini əhatə etmiş səyyar tibbi müayinə aksiyası vurğulanıb. Həmçinin, yaxın zamanda icrası planlaşdırılan aqrar, ekoloji və infrastruktur layihələrindən söz açılıb. Bildirilib ki, 2026-cı ilin sonuna kimi icra olunacaq layihələr baytarlıq, baramaçılıq, qadınların məşğulluğunun artırılması və ekoloji istiqamətləri əhatə edir.
Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslər müzakirə olunub. Sakinlər tərəfindən qaldırılan məsələlər araşdırılması və Cəmiyyətin səlahiyyətləri və mövcud qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi məqsədilə qeydiyyata alınıb.
Qeyd edilib ki, hədəf qruplarına yönəlmiş təşəbbüslərin icrası çərçivəsində kənd sakinləri ilə ənənəvi görüşlərin təşkili davam etdiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_316e422f6b479530cf87070a1_o.jpg
Members of the Corporate Social Responsibility (CSR) Committee of “AzerGold” CJSC held their next meeting with local residents in the Goygol district. The meeting, organized with the support of the District Executive Power, was attended by the Head of the Goygol District Executive Power Vugar Novruzov, Member of the Executive Board and Deputy Chairman of “AzerGold” CJSC and member of the CSR Committee Ilgar Jalilov, as well as other committee members.
Residents of the Tulallar and Zurnabad villages, located near the "Tulallar" gold mine where the Joint-Stock Company is currently conducting extraction works, participated in the gathering.
The Head of the Goygol District Executive Power, Vugar Novruzov, emphasized that the projects implemented by “AzerGold” CJSC play an important role in the socio-public and economic life of the district. He highly appreciated the work done and expressed his gratitude.
Member of the Executive Board and Deputy Chairman of “AzerGold” CJSC, CSR Committee member Ilgar Jalilov, emphasized the increase in employment in the region with the commissioning of the “Tulallar” gold mine. He noted that as a result of the Company's activities, 168 residents of the Goygol district have been provided with permanent jobs.
During the meeting, a broad exchange of views took place regarding the steps taken to further improve the welfare of the Goygol district's population year by year, and the projects successfully implemented during the current year. In particular, the mobile medical examination campaign, which covered 436 residents of the Tulallar, Zurnabad, Topalhasanli, and Ganja villages of the Goygol district, as well as other settlements in the district, was highlighted. Also, upcoming agricultural, environmental, and infrastructure projects planned for implementation in the near future were discussed. It was stated that the projects to be executed by the end of 2026 will cover veterinary service, sericulture (silkworm breeding), increasing women's employment, and environmental initiatives.
Subsequently, citizens' appeals were heard, and new initiatives were discussed. Issues raised by the residents were registered for investigation and resolution within the framework of the Company's authority and existing legislation.
It was noted that the organization of traditional meetings with village residents will be continued as part of the implementation of initiatives aimed at target groups.