“AzerGold” QSC Göygöldə yerli icmalarla növbəti görüş keçirib
“AzerGold” QSC Göygöldə yerli icmalarla növbəti görüş keçirib “AzerGold” QSC Göygöldə yerli icmalarla növbəti görüş keçirib
“AzerGold” QSC-nin Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsinin üzvləri Göygöl rayonunda yerli sakinlərlə növbəti görüşünü keçirib. Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə təşkil olunan görüşdə Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vüqar Novruzov, “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini, KSM Komitəsinin üzvü İlqar Cəlilov, eləcə də komitənin digər üzvləri iştirak ediblər.
Görüşə Səhmdar Cəmiyyətinin hazırda hasilat işləri həyata keçirdiyi “Tülallar” qızıl mədənin yaxınlığında yerləşən Tülallar və Zurnabad kəndlərinin sakinləri qatılıblar.
Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vüqar Novruzov “AzerGold” QSC-nin həyata keçirdiyi layihələrin rayonun sosial-ictimai və iqtisadi həyatında mühüm rol oynadığını vurğulayıb, görülən işləri yüksək qiymətləndirərək təşəkkürünü ifadə edib.
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini, KSM Komitəsinin üzvü İlqar Cəlilov “Tülallar” qızıl mədəninin istismara verilməsi ilə bölgədə məşğulluğun artmasını, Cəmiyyətin fəaliyyəti nəticəsində 168 nəfər Göygöl rayon sakininin daimi işlə təmin edildiyini vurğulayıb.
Görüşdə Göygöl rayon əhalisinin rifah halının ildən ilə daha da yaxşılaşdırılması üçün atılan addımlardan və cari il ərzində uğurla həyata keçirilmiş layihələr ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb. Xüsusi ilə Göygöl rayonunun Tülallar, Zurnabad, Topalhəsənli və Gəncə kəndlərinin, eləcə də rayonun digər yaşayış məntəqələrinin 436 sakinini əhatə etmiş səyyar tibbi müayinə aksiyası vurğulanıb. Həmçinin, yaxın zamanda icrası planlaşdırılan aqrar, ekoloji və infrastruktur layihələrindən söz açılıb. Bildirilib ki, 2026-cı ilin sonuna kimi icra olunacaq layihələr baytarlıq, baramaçılıq, qadınların məşğulluğunun artırılması və ekoloji istiqamətləri əhatə edir.
Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslər müzakirə olunub. Sakinlər tərəfindən qaldırılan məsələlər araşdırılması və Cəmiyyətin səlahiyyətləri və mövcud qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi məqsədilə qeydiyyata alınıb.
Qeyd edilib ki, hədəf qruplarına yönəlmiş təşəbbüslərin icrası çərçivəsində kənd sakinləri ilə ənənəvi görüşlərin təşkili davam etdiriləcək.

ЗАО «AzerGold» провело очередную встречу с местными общинами в Гейгеле ЗАО «AzerGold» провело очередную встречу с местными общинами в Гейгеле
Члены Комитета по корпоративной социальной ответственности (КСО) ЗАО «AzerGold» провели очередную встречу с местными жителями в Гейгельском районе. Во встрече, организованной при поддержке районной Исполнительной власти, приняли участие глава Исполнительной власти Гейгельского района Вугар Новрузов, член Правления — заместитель председателя ЗАО «AzerGold» и член Комитета КСО Ильгар Джалилов, а также другие члены комитета.
Во встрече приняли участие жители сел Тюлаллар и Зурнабад, расположенных недалеко от золоторудного месторождения «Тюлаллар», где Акционерное общество в настоящее время ведет добычу.
Глава Исполнительной власти Гейгельского района Вугар Новрузов подчеркнул, что проекты, реализуемые ЗАО «AzerGold», играют важную роль в общественно-социальной и экономической жизни района, высоко оценив проделанную работу и выразив свою благодарность.
Член Правления — заместитель председателя ЗАО «AzerGold», член Комитета КСО Ильгар Джалилов подчеркнул, что с вводом в эксплуатацию золоторудного месторождения «Тюлаллар» выросла занятость в регионе. Он отметил, что в результате деятельности Общества 168 жителей Гейгельского района были обеспечены постоянной работой.
На встрече состоялся широкий обмен мнениями о шагах, предпринимаемых для ежегодного улучшения благосостояния населения Гейгельского района, и о проектах, успешно реализованных в течение текущего года. В частности, была отмечена акция по выездному медицинскому обследованию, охватившая 436 жителей сел Тюлаллар, Зурнабад, Топалгасанлы и Гянджа Гейгельского района, а также других населенных пунктов района. Также обсуждались аграрные, экологические и инфраструктурные проекты, реализация которых планируется в ближайшее время. Было заявлено, что проекты, которые будут реализованы до конца 2026 года, охватывают ветеринарию, шелководство, повышение занятости женщин и экологические направления.
Затем были заслушаны обращения граждан и обсуждены новые инициативы. Вопросы, поднятые жителями, были зарегистрированы для рассмотрения и решения в рамках полномочий Общества и действующего законодательства.
Было отмечено, что организация традиционных встреч с сельскими жителями будет продолжена в рамках реализации инициатив, направленных на целевые группы.