https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_bf3c7d1668c9f0f9c94f6f4c0_o.jpg
Yelo Bank Avropa İttifaqının sanksiya siyahısından rəsmi qaydada çıxarılıb. Avropa Komissiyasının Bank ilə bağlı sanksiya məsələsinə yenidən baxılma proseduru qısa müddət ərzində uğurla başa çatıb. 100% yerli kapitala malik Azərbaycan bankı olaraq, Yelo Bank fəaliyyətini hər zaman ölkə qanunvericiliyinə və beynəlxalq standartlara tam uyğun şəkildə qurub və bundan sonra da beynəlxalq tələblərə uyğun olaraq iş proseslərini davamlı təkmilləşdirməyə davam edəcək.
Bu müddət ərzində göstərdikləri etimad və loyallığa görə Yelo Bank həmçinin bütün müştərilərinə və tərəfdaşlarına səmimi təşəkkürünü bildirir. Müştərilərin etimadı və dəstəyi bu prosesin uğurla başa çatmasında ən böyük motivasiya mənbəyi olub. Qeyd edək ki, bu dövrdə mövcud müştərilərin sadiqliyi qorunub, eyni zamanda Bankın müştəri sayında əhəmiyyətli artım qeydə alınıb. Yelo Bank yüksək likvidlik və güclü kapital mövqeyini qoruyaraq bütün öhdəliklərini fasiləsiz və vaxtında yerinə yetirib.
Hazırda bəzi bank xidmətlərində yaranmış məhdudiyyətlərin tam bərpası istiqamətində işlər görülür. Bütün yeniliklər barədə müştərilər Bankın rəsmi kommunikasiya kanalları vasitəsilə operativ şəkildə məlumatlandırılacaq.
Yelo Bank "parlaq bankçılıq" fəlsəfəsinə sadiq qalaraq, müştərilərinə innovativ və sürətli xidmətlər təqdim etməyə, beynəlxalq əməkdaşlığını daha da genişləndirməyə və Azərbaycanın maliyyə ekosisteminin dayanıqlı inkişafına töhfə verməyə davam edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_bf3c7d1668c9f0f9c94f6f4c0_o.jpg
Yelo Bank has been officially removed from the European Union sanctions list. The European Commission’s review procedure regarding the Bank was successfully completed within a short timeframe. As a national bank with 100% local capital, Yelo Bank has always conducted its operations in full compliance with country legislation and international standards, and it remains committed to continuously improving its operational processes in line with international requirements.
Yelo Bank also extends its sincere gratitude to all its customers and partners for the trust and loyalty shown during this period. The confidence and support of our customers served as the greatest source of motivation for the successful conclusion of this process. Notably, during this timeframe, the Bank not only maintained the loyalty of its existing client base but also recorded a significant increase in the number of customers. Yelo Bank continuously and seamlessly fulfilled all its obligations on time, maintaining a strong liquidity and capital position.
Currently, active work is underway toward the full restoration of certain temporarily restricted banking services. Customers will be promptly informed of all updates through the Bank's official communication channels.
Staying true to its "brighter banking" philosophy, Yelo Bank will continue to provide innovative and fast services to its customers, further expand its international cooperation, and contribute to the sustainable development of Azerbaijan's financial ecosystem.