Kapital Bank-ın istiqrazlarına tələbat buraxılış həcmini üç dəfəyə yaxın üstələdi
Kapital Bank-ın istiqrazlarına tələbat buraxılış həcmini üç dəfəyə yaxın üstələdi Kapital Bank-ın istiqrazlarına tələbat buraxılış həcmini üç dəfəyə yaxın üstələdi
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank tərəfindən fond bazarına təqdim edilən ümumi həcmi 50 milyon manat olan istiqrazların yerləşdirilməsi 5 avqust 2026-cı il tarixində Bakı Fond Birjasında başa çatıb.
Kapital Bank istiqrazlarına həm fiziki, həm də hüquqi şəxslər tərəfindən yüksək maraq göstərilib. Belə ki, abunə yazılışında toplanan sifarişlərin həcmi buraxılış həcmindən 3 dəfəyə yaxın çox olub.
Abunə yazılışına ümumilikdə 330-dan çox investor tərəfindən 146 milyon manatdan çox  sifariş verilib. Ümumilikdə, istiqrazların alınması üçün 314 fiziki şəxs tərəfindən 57 milyon manatdan çox sifariş verilib ki, onların da 246 nəfəri Birbank Invest tətbiqi vasitəsilə tam rəqəmsal şəkildə abunə yazılışında iştirak edib.
Kapital Bank istiqrazlarına abunə yazılışı həm Birbank Invest tətbiqi, həm də Kapital Bank/Birbank filialları vasitəsilə həyata keçirilib. Birbank Invest platforması investorlara yerli və xarici maliyyə bazarlarında investisiya əməliyyatlarını tam rəqəmsal şəkildə həyata keçirmək imkanı təqdim edir.
Qeyd edək ki, Kapital Bank istiqrazlarının müddəti 1 il, illik gəlirliliyi isə 10% təşkil edir. Faiz gəlirləri investorlara aylıq ödənilir. Yerləşdirmə üzrə anderrayter “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.
Kapital Bank istiqrazları vətəndaşlar üçün etibarlı və güvənilir investisiya olmaqla yanaşı, yerli kapital bazarının inkişafına da mühüm töhfədir. Uğurlu yerləşdirmənin davamı olaraq Kapital Bank Azərbaycan kapital bazarında aktiv şəkildə iştirak etməyi və investorlara yeni investisiya məhsulları təklif etməyi hədəfləyir.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 116 filialı, 51 şöbəsi və 13 Rəqəmsal Mərkəzi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti və Birbank kartı sifarişlərinizi onlayn formada həyata keçirə bilərsiniz.

Спрос на облигации Kapital Bank почти втрое превысил объем выпуска Спрос на облигации Kapital Bank почти втрое превысил объем выпуска
Размещение облигаций Kapital Bank общим объемом 50 миллионов манатов, предложенных на рынке капитала крупнейшим банком страны, успешно завершилось 5 августа 2026 года на Бакинской Фондовой Бирже.
Облигации Kapital Bank вызвали высокий интерес как со стороны физических, так и юридических лиц. Так, объем заявок, поданных в период подписки, почти в три раза превысил объем выпуска.
Всего в рамках подписки более 330 инвесторов подали заявки на сумму свыше 146 миллионов манатов. При этом физические лица подали заявки на сумму более 57 миллионов манатов, а общее число таких инвесторов составило 314 человек. Из них 246 инвесторов приняли участие в подписке полностью в цифровом формате через приложение Birbank Invest.
Подписаться на облигации Kapital Bank можно было как через приложение Birbank Invest, так и в филиалах Kapital Bank/Birbank. Платформа Birbank Invest предоставляет инвесторам возможность полностью в цифровом формате осуществлять инвестиционные операции на местных и зарубежных финансовых рынках.
Напомним, что срок обращения облигаций Kapital Bank составляет один год, а годовая доходность – 10%. Выплата процентного дохода инвесторам осуществляется ежемесячно. Андеррайтером выпуска выступает ЗАО «Инвестиционная компания PASHA Capital».
Облигации Kapital Bank являются не только надежным и привлекательным инвестиционным инструментом для граждан, но и вносят значительный вклад в развитие местного рынка капитала. После успешного завершения размещения Kapital Bank намерен и далее активно участвовать в развитии рынка капитала Азербайджана, предлагая инвесторам новые инвестиционные продукты.
Kapital Bank – первый банк страны, входит в состав PASHA Holding и обладает крупнейшей сетью обслуживания в Азербайджане: 116 филиалов, 51 отделение и 13 Цифровых Центров по всей стране. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Заявки на получение наличного кредита и карты Birbank можно оформить в онлайн-формате.